Imiona dla chłopców 2021 mają wyjątkowe znaczenia. Przoduje "wybitny" i imię łączone z "władcą"

Imiona dla chłopców 2021 - jakie są modne? W ubiegłym roku rodzice stawiali na tradycję. Choć większość z nas zna kogoś o najpopularniejszych imionach, wielu nie zdaje sobie sprawy z ich znaczenia. A popularne imiona dla chłopców 2021 są pod tym względem wyjątkowe.

Imiona dla chłopców 2021, te które są na topie, to imiona, które były modne także w ubiegłych latach. Przypominamy, że w 2020 roku na podium były imiona: Antoni, Jan oraz Jakub. Co oznaczają te imiona dla chłopców?

Imiona dla chłopców 2021. Czy w tym roku w rankingu też wygra "wybitny"?

Antoni, czyli imię najpopularniejsze w ubiegłych latach i nadal cieszące się zainteresowaniem wśród rodziców to imię łacińskie, pochodzące od znaczącego rodu w starożytnym Rzymie. Antoni oznacza "doskonałego" i "wybitnego". W księgach imion czytamy, że Antoni to typ osoby wytrwałej i pewnej siebie. Jest trudnym przeciwnikiem, ale szanuje ludzi, którzy potrafią stawić mu opór. Ma szeroki wachlarz zainteresować, uwielbia podróże i poznawanie nowych kultur.

Jan to z kolei imię męskie pochodzenia biblijnego. Po hebrajsku zwrot Jochanan oznacza "Bóg jest łaskaw". Imię to nosił jeden z apostołów. Zostało przejęte najpierw do greki, a potem do łaciny. Rozpowszechniło się we wszystkich krajach chrześcijańskich.

Jakub wywodzi się od hebrajskiego Jaaqob, które można tłumaczyć dwojako: "zesłany by karać nas za nasze grzechy" lub też "ten, którego Bóg ochrania". Imię to bywa także łączone z arabskim słowem "jakub" ; władca.

Zakazane imiona dla dzieci Lista zakazanych imion. Urzędnik może odmówić ich nadania dziecku. To m.in. Malta i Bastian

Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2020 roku - jak wyglądał ranking?

W pierwszej dziesiątce znalazły się imiona:

  1. Antoni - 4037
  2. Jan - 3823
  3. Jakub - 3614
  4. Aleksander - 3541
  5. Franciszek - 3499
  6. Szymon - 3107
  7. Filip - 2744
  8. Mikołaj - 2587
  9. Stanisław - 2522
  10. Wojciech - 2416

A co z osobami, które chcą w nietypowy sposób nazwać swoje dzieci? Imiona dla chłopców 2021 mogą być nietypowe, jedna rodzice, którzy chcą oryginalne imię dla swojego synka, muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Imiona, które wydają nam się oryginalne, mogą być zakazane przez Radę Języka Polskiego. Zobacz szczegóły: Lista zakazanych imion. Urzędnik może odmówić ich nadania dziecku. To m.in. Malta i Bastian

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów
Więcej o: