Polskie imiona żeńskie. Królują te, które chętnie wybierano także w ubiegłych stuleciach

Polskie imiona żeńskie, które najchętniej wybierali rodzice 2020. Przedstawiamy dokładną listę i znaczenia czterech najpopularniejszych imion. Obserwując je, można dostrzec inspirację tradycją.

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwą sprawą. Bywa, że rodzice preferują oryginalne i nietypowe imiona, na których nadanie nie zawsze zgadza się urzędnik Stanu Cywilnego. Inni kładą nacisk na znaczenie imienia, wierząc, że może przynieść ono dziecku szczęście, lub zapewnić konkretne cechy charakteru. Zdarza się również, iż potomkowie są nazywani na cześć dziadków lub dalszych przodków. Obserwując rankingi imion z ostatnich lat, można jednak zauważyć tendencję do zainteresowania tradycją. Niegdyś rodzice szukali inspiracji wśród imion zachodnich gwiazd, a teraz skłaniają się ku tym prostszym i typowo polskim. W artykule przedstawiliśmy ranking imion żeńskich z 2020 roku.

Najpopularniejsze imiona żeńskie 2020 - ranking imion

  • Zuzanna i Julia
  • Zofia
  • Hanna
  • Maja
  • Lena
  • Alicja
  • Oliwia
  • Laura
  • Maria

Nietypowe imiona męskie. Urzędnik uznał Eduardo i Tarasa, ale Wiedźmin miał mniej szczęściaNietypowe imiona męskie. Urzędnik uznał Eduardo i Tarasa, ale Wiedźmin miał mniej szczęścia

Zobacz wideo Poluzowania obostrzeń w części województw. Wraca część usług i nauczanie hybrydowe

Imię Zuzanna pochodzi z języka hebrajskiego od słowa "shoshano", który oznacza lilię. W naszym kraju to imię występuje już od XII wieku. Określa pewną siebie, silną kobietę, która zawsze gotowa jest walczyć w obronie swoich poglądów i ideałów. W głębi duszy Zuzanna jest jednak wrażliwa i łatwo ją zranić. Szczególnie jeżeli najbliżsi nie doceniają jej sukcesów oraz starań.

Julia to imię wywodzące się ze starożytnego Rzymu, które zyskało na popularności już za czasów Juliusza Cezara, a w Polsce występuje od XVII wieku. Oznacza osobę młodą, pełną wdzięku oraz majestatu. Julia jest taktowna, towarzyska i ma dobry gust. Jest również ciekawa świata i lubi podróże.

Zofia to imie pochodzenia greckiego, wywodzące się od słowa sophia, oznaczającego "mądrość". W Polsce występuje ono od XII wieku. Zofia jest zaradną, pracowitą kobietą. Wśród znajomych często uchodzi za przodownika grupy. Wyróżnia się pogodą ducha i często jest stawiana za wzór do naśladowania.

Hanna to imię wywodzące się z języka hebrajskiego, które można tłumaczyć jako "pełną łaski i wdzięku". W Polsce nadawane jest od XII wieku. Hanna jest osobą ruchliwą i przebojową. Lubi wyróżniać się z tłumu i być podziwianą. To typ optymistki, która posiada szczególną łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Imiona bezpłciowe w PolsceImiona bezpłciowe, którymi możesz nazwać zarówno chłopca, jak i dziewczynkę.

Więcej o: