Polskie imiona męskie, które każdy zrozumie. Są znane też za granicą

Polskie imiona męskie, które bez problemu wymówi osoba zza granicy. Lista uniwersalnych, imion dla chłopców z długą tradycją. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i ich znaczeniami.

Wybór imienia dla dziecka dla wielu rodziców stanowi duży dylemat. Niektórzy na pierwszym miejscu stawiają tradycję, a inni wolą ekstrawaganckie i nietypowe imiona. Nie da się jednak ukryć, że polski język jest trudny dla obcokrajowców. Bywa, że mają oni problem z wymówieniem imion i nazwisk Polaków, niechcący je przekręcając. W artykule przedstawiliśmy listę uniwersalnych imion dla chłopców, których przeczytanie nie powinno nikomu sprawić problemu.

Polskie imiona męskie, które każdy zrozumie

Adam - to imię pochodzi z licznych źródeł. W języku hebrajskim adam oznacza ludzi, a adhamah ziemię. Najczęściej przyjmuje się jednak jego biblijne znaczenie, według którego jest to pierwszy człowiek stworzony przez Boga. Osoby o tym imieniu uchodzą za silne, zdyscyplinowane i konkretne. Cieszą się ogólnym szacunkiem, gdyż z naturą są oddane, słowne i pomocne. Wśród innych form obcojęzycznych można wymienić m.in. Adamosa (gr.), Adana (hiszp) oraz Adamusa (hol.).

Aleksander - imię pochodzić od greckiego słowa aleksandros, składającego się z dwóch członów alekso (bronię się) oraz andros (mężczyzna). Oznacza obrońcę, który często stoi po stronie słabszych od siebie. Aleksandrowie mają artystyczną duszę, są aktywni i energiczni.

Daniel - imię wywodzi się od hebrajskiego imienia Danijjel, oznaczającego zdanie "sędzią moim jest Bóg". Daniele są zaradni i inteligentni. Nie mają słomianego zapału, kierują się rozsądkiem i nie zostawiają ważnych spraw na ostatnią chwilę. Wśród innych form obcojęzycznych imienia Daniel, wyróżnia się m.in Danilę (ros.) oraz Danny'ego (ang).

Albert - imię pochodzenia germańskiego, oznaczającego szlachetnego człowieka. Mężczyźni o tym imieniu bywają płochliwi i nieśmiali. Na pierwszym miejscu stawiają rodzinę, dla której są w stanie wiele poświęcić. Są również ciekawi świata i pragną w życiu stałego pogłębiania wiedzy.  Do innych form obcojęzycznych imienia Albert należą Alberto (wł., port., hiszp.), Aubert (fr.) oraz Edelbert (niem.).

Igor - imię wywodzące się od skandynawskiego imienia Ingwar, pochodzącego od słów Ingwo (bóstwo) i wari (stróż). Osoby o tym imieniu kochają naturę. Cenią sobie otoczenie zieleni, spokój i swobodę. Są to osoby z natury tajemnicze. Charakteryzuje je upór i zawziętość. Niechętnie jednak otwierają się przed innymi i nie należą do ludzi szczególnie towarzyskich. Wśród form obcojęzycznych tego imienia wyróżnia się Igorisa (litew.) i Ingvara (niem.).

Te imiona dla dzieci były popularne 450 lat temu Te imiona dla dzieci były popularne 450 lat temu. Teraz też je nadajemy

Zobacz wideo Restrykcje przedłużone z wyjątkami. Dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli

Wiktor - imię pochodzące od łacińskiego słowa victor, oznaczającego zwycięzcę. Mężczyźni noszący to imię są przedsiębiorczy, staranni i błyskotliwi. Doskonale spełniała się w roli głowy rodziny, potrafią dbać o bliskich i dom. Ogólnie przyjęta forma tego imienia to Victor, ale występuje także jego włoska odmiana Vittore.

Gabriel - imię herbrajskie, pochodzące od słów geber (męski) i el (boży). To typosoby pragnącej uznania. Aktywnie bierze udział w życiu społecznym i lubi być otoczony grupą ludzi. W pracy bywa aktywny, energiczny i dynamicznych. Ma milion pomysłów na minutę i dobre chęci, choć w środowisko pracy zdarza mu się wprowadzać chaos. Wśród form obcojęzycznych imienia Gabriel występuje także Gabrys (litew.) oraz Gabriello (wł.)

Patryk - imię wywodzi się z języka łacińskiego od słowa patricius, oznaczającego szlachetnie urodzonego. Patryk jest typem myśliciela i aktywisty. Gdy napotyka problemu, długo zastanawia się nad ich rozwiązaniem, szukając najlepszego wyjścia. To typ perfekcjonisty. Patryk jest także dobrym przyjacielem, na którym zawsze można polegać.  Do obcojęzycznych form tego imienia zalicza się Patrico (hiszp.) raz Patriza (niem.)

WHO o skutkach oddzielania noworodków od matek. 'Kontakt dziecka z mamą zmniejsza ryzyko zgonu' Popularne imiona 2020. Najpopularniejsze i najbardziej nietypowe imiona dla dzieci

Więcej o: