Dziwne imiona dla dzieci. Wśród najdziwniejszych pomysłów polskich rodziców były Koka i Joint

Dziwne imiona dla dzieci, które usiłowali nadać swoim pociechom rodzie w Polsce. Chociaż niektórzy wykazali się fantazją, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego nie zgodził się na kilka pomysłów.

Wybór imienia dla dziecka jest ważną decyzją dla każdego rodzica. Podejmując ją, biorą pod uwagę różne czynniki w zależności od własnych przekonań, upodobań i preferencji. Niektórzy na pierwszym miejscu stawiają tradycję. Wybierają typowo polskie imiona, czerpiąc inspiracje z literatury lub tego, jak nazywali się ich przodkowie. Dla innych ciekawym pomysłem jest wzorowanie się na imionach zagranicznych gwiazd. Bywa również, że rodzice przed narodzinami maluszka, dokładnie zapoznają się ze znaczeniami danego imienia. Wierzą, iż do każdego przypisany jest szereg cech, które w przyszłości mogą przynieść potomkowi szczęście. Zdecydowana większość ojców i mam na pierwszym miejscu stawia jednak to czy imię po prostu im się podoba. Obserwując rankingi imion z różnych lat, można zauważyć, że preferencje rodziców uległy zmianie.

Dziwne imiona dla dzieci 

Ostatni w modzie jest powrót do tradycji. W rankingu najpopularniejszych imion męskich w 2020 roku znalazły się tradycyjne polskie imiona: Antoni (8368 chłopców), Jan (7658 chłopców) oraz Aleksander (7165 chłopców). Z kolei w rankingu imion damskich pierwsze miejsce zajęły i Zuzanna i Julia (po 7351 dziewczynek), drugie Zofia (7073 dziewczynek), a na trzecim Hanna (6658 dziewczynek). Nie każdy kieruje się jednak aktualnie panującymi trendami. Dla wielu rodziców ważne jest to, aby ich dzieci miały oryginalne imię, które wyróżni je z tłumu. 

Imiona dla dzieci 2021Imiona dla dzieci 2021 - jakie będą modne? Najpopularniejsze i najdziwniejsze imiona dla dzieci z ubiegłego roku

Najdziwniejsze imiona - nietypowe pomysły rodziców

Rodzice potrafią wykazać się prawdziwą kreatywnością, jednak w Polsce nie mogą nazwać potomka w dowolny sposób. Zakazane jest wybranie imienia, które byłoby ośmieszające lub nieprzyzwoite. Niegdyś istotne było również, aby imię jasno określało płeć, ale ten przepis zmienił się  1 stycznia 2015 roku i od tego czasu można nadawać imiona unisex.

Wśród nietypowych imion, które nadano dzieciom w Polsce znalazł się Wiedzimin. Rodzice najpewniej inspirowali się sagą Sapkowskiego i chcieli nazwać go "Wiedźmin", ale kierownik Urzędu Stanu Cywilnego nie wyraził na to zgody. W Katowicach rodzice chcieli nazwać dzieci Koka i Joint, ale i na to nie wyrażono zgody. Nie przeszły także imiona bohaterów, takich jak Batman i Rambo, oraz te, wzorowane na słodkościach np. Nutella.

dziewczynki (zdjęcie ilustracyjne)Imiona żeńskie na literę W - wykaz imion dla dziewczynek

Zobacz wideo Czy dzieci wrócą w kwietniu do szkoły? "To są priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń"
Więcej o: