Nietypowe imiona męskie. Urzędnik uznał Eduardo i Tarasa, ale Wiedźmin miał mniej szczęścia

Nietypowe imiona męskie, które nadali dzieciom rodzice w 2020 roku. Chociaż mamy i ojcowie potrafią wykazać się fantazją, urzędnik stanu cywilnego może nie zgodzić się na każdy pomysł.

Wybór imienia dla dziecka wiąże się z dużymi emocjami. Większość rodziców jeszcze przed przyjściem pociechy na świat zastanawia się, jak ją nazwać. Dla niektórych istotna jest tradycja i korzenie. Wybierają typowe polskie imiona lub nazywają potomka na część rodziców lub dziadków. Dla innych ważne jest znaczenie imienia dziecka. Niektórzy wierzą, że do danego imienia przypisany jest szereg cech, a nazywając malucha w konkretny sposób, zapewnią mu pomyślność. Bywa również że rodzice kierują się po prostu własnym gustem, a ten z biegiem czasu ulega zmianie.

Nietypowe imiona męskie - nietypowe wybory rodziców

Obserwując rankingi imion, można zauważyć, że na przestrzeni lat gusta rodziców znacznie się zmieniły. W 2020 roku w czołówce najpopularniejszych imion męskich nadawanych dzieciom znaleźli się Antoni (8368 chłopców), Jan (7658 chłopców) oraz Aleksander (7165 chłopców). Co ciekawe, w rankingu z 2010 na podium było żadnego z nich z nim. Wówczas pierwsze miejsce zajął Jakub, drugie Szymon, a trzecie Kacper. 

Śmieszne imionaŚmieszne imiona. W Polsce brzmią normalnie, ale mają zabawne znaczenie w obcych językach

Są jednak rodzice, którzy nie chcą nadać dzieciom popularnych imion, ponieważ dla nich najważniejsza jest oryginalność. Przechodząc na ostatnie strony list imion udostępnionych na oficjalnej stronie gov.pl, znajdziemy najrzadsze imiona, które nadano dzieciom. Trzeba jednak pamiętać, że w Polsce nie można nazwać dziecka w dowolny sposób. Zakazane są imiona o charakterze nieprzyzwoitym lub ośmieszającym. Do niedawna wybierając imię dla synka lub córeczki, musieliśmy pamiętać o tym, że powinno ono wskazywać płeć dziecka. Ten przepis zmienił się jednak 1 stycznia 2015 roku i od tego czasu można nadawać imiona unisex. Wśród najdziwniejszych imion, które nadano dzieciom, znalazło się jedno, ewidentnie inspirowane sagą Andrzeja Sapkowskiego. W 2019 roku w Katowicach na świat przyszedł Wiedzimin, który najpewniej miał być Wiedźminem. Gdy urzędnik nie zaakceptował pierwszej propozycji, rodzice wybrnęli z sytuacji nieco modyfikując swój pierwotny pomysł. Wśród imion, na które nie wyraził zgody kierownik Urzędu Stanu Cywilnego można wymienić Jointa, Rambo oraz Nirvanę. Poniżej opublikowaliśmy listę 20 nietypowych imion męskich. W 2020 każde z nich nadano jedynie dwójce dzieci.

Nietypowe imiona męskie, które w 2020 nadano jedynie dwóm chłopcom:

 1. Eduardo
 2. Taras
 3. Casimir
 4. Ezra
 5. Pedro
 6. Kostian
 7. Alfred
 8. Zayn
 9. Kay
 10. Tyson
 11. Caspian
 12. Aurelio
 13. Rithvik 
 14. Oktawiusz
 15. Archie
 16. Gaweł
 17. Leoind
 18. Nate
 19. Sławosz
 20. Aki

Te imiona dla dzieci były popularne 450 lat temuTe imiona dla dzieci były popularne 450 lat temu. Teraz też je nadajemy

Zobacz wideo Nacięcie krocza nie zawsze jest konieczne, ale nie jest też porażką! Co można zrobić, by mu zapobiec?
Więcej o: