Rzadkie imiona męskie. Urząd Stanu Cywilnego może odmówić takiego wyboru

Najrzadsze imiona męskie, które sprawią, że twoje dziecko wyróżni się z tłumu. Lista imion, na które zdecydowała się jedynie garstka rodziców. Zapoznaj się z ich znaczeniami

Przyszli rodzice, wybierając imię dla potomka, kierują się przeróżnymi kryteriami. Niektórzy na długo przed narodzinami maleństwa, wnikliwie przeglądają listy imion, szukając jakiegoś oryginalnego, które najzwyczajniej im się spodoba. Inni podchodzą do tego zadawania pod innym kątem i dokładnie analizują znaczenia poszczególnych imion. Są również matki i ojcowie, dla których kluczową rolę odgrywa tradycja. Wymyślając imię dla dziecka, często odwołują się do postaci historycznych lub nazywają maluszka na cześć swoich przodków. W artykule przedstawiliśmy listę imion męskich, które w 2020 roku nadała synom tylko garstka rodziców.

Rzadkie imiona męskie

Listę najrzadziej nadawanych imion w 2020 roku w Polsce opublikowało w swoim raporcie Ministerstwo Cyfryzacji. Nie każdy wie, że Urząd Stanu Cywilnego może odmówić rodzicom nadania dziecku konkretnego imienia. Dzieje się tak, chociażby, gdy uzna się ośmieszające i uwłaczające jego godności. Poniżej przedstawiliśmy listę rzadkich imion wybieranych dla chłopców w 2020 roku.

Śmieszne imionaŚmieszne imiona. W Polsce brzmią normalnie, ale mają zabawne znaczenie w obcych językach

Najrzadsze imiona dla dzieci w Polsce w 2020

  • Wasyl,
  • Simon,
  • Ragnar,
  • Maximus,
  • Gromosław,
  • Braian,
  • Zbyszek,
  • Tymur,
  • Platon.

Jeżeli rodzice postanowią zainspirować się tą listą i wybiorą jedno z tych imion dla syna, mogą mieć pewność, że będzie się on wyróżniał na tle innych chłopców w klasie. Wyjaśniamy, jakie są znaczenia najrzadszych imion męskich, które znalazły się na podium nietypowej listy.

Wasyl - imię pochodzenia greckiego, wywodzące się od przymiotnika "królewski, cesarski". Jego wschodniosłowiańskim odpowiednikiem jest imię Bazyli. Mężczyźni o tym imieniu są z natury władczy i pewni siebie, a w życiu pragną spokoju i wygody. Unikają wszelkich kłótni i konfliktów.

Simion - Imię męskie pochodzenia biblijnego i oznacza: "Jahwe wysłuchał". Imię to cechuje osoby pracowite, zaradne i gotowe do poświęcania dla innych. Simon ceni sobie w życiu rozwiązania praktycznie. Stawia na rozwój osobisty i stałą pracę nad sobą.

Ragnar - Imię męskie pochodzenia nordyckiego i oznaczające "łamacza prawd". Mężczyźni noszący to imię kochają podróże i przygody. Ragnar ma dobrą intuicję. Jest z natury osobą lekko introwertyczną, skłonną do wyrażania skrajnych emocji od wielkiej radości, do głębokiego smutku.

Zagraniczne imiona damskie. Lista oryginalnych imion dla dziewczynek dopuszczalnych w PolsceZagraniczne imiona. Damskie i męskie. Nie wszystkie są dopuszczalne w Polsce

Zobacz wideo Poród naturalny, ale ze znieczuleniem
Więcej o: