Imiona dla dziewczynek 2021. Imiona po królowych i księżniczkach nie tylko z serialu "The Crown"

Imiona dla dziewczynek inspirowane królowymi, księżniczkami i innymi znanymi z historii władczyniami. Zapoznaj się z listą imion z długą tradycją, które kojarzysz nie tylko z serialu "The Crown" od Netflixa.

Nie ulega wątpliwości, że wybór imienia dla dziecka bywa dla rodziców prawdziwym dylematem. Zazwyczaj zastanawiają się nad nim jeszcze długo przed narodzinami potomka. Niektórzy kierują się tradycją, a inni stawiają na imiona, które po prostu przypadły im do gustu. Są również rodzice, którzy chcą nadać dziecku imiona posiadające wyjątkowe znaczenie. W artykule przygotowaliśmy listę imion dla dziewczynek, które nosiły (lub nadal noszą!) królowe i księżniczki.

Imiona dla dziewczynek 2021 - imiona po królowych i księżniczkach

Elżbieta - imię żeńskie pochodzenia biblijnego wywodzące się od hebrajskiego słowa eliszebeth ("Bóg mą przysięgą"). Elżbieta to elegancka i dystyngowana kobieta z klasą. Pewnie kroczy obraną drogą i nie ulega wpływom otoczenia. Jeśli wybierzesz to imię, imienniczką twojej córki będzie królowa Elżbieta II.

Katarzyna - imię żeńskie pochodzące od greckiego słowa katharós "czysty", "bez skazy". Jest to inteligentna kobieta o silnym charakterze, która wie, czego chce i starannie dobiera znajomych. Cieszy się dużym szacunkiem i uznaniem wśród osób, które doceniają jej dynamizm, uczciwość i determinację w dążeniu do celu. Imię to nosi między Kate Middleton, ale należało również do carycy Katarzyny II Wielkiej.

Małgorzata - imię pochodzenia greckiego, wywodzące się od słowa margarites oznaczającego perłę. Małgorzata jest kobietą o chwiejnym charakterze, która szybko się płoszy i łatwo ją zranić. Lubi przygody, podróże, ale jest przy tym bardzo rodzinna. To dobra matka i oddana przyjaciółka. To imię nosi młodsza siostra królowej Elżbiety II, księżniczka Małgorzata Windsor.

Diana - imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, należące do rzymskiej bogini łowów, księżyca, opiekunki płodności, lasów i zwierząt. Diana jest niezależna i pewna siebie. To typ wojowniczki, która wytrwale dąży do celu, a przy tym urodzonej optymistki pełnej ludzkiego ciepła. Jeżeli zdecydujesz się na to imię, twoja córeczka stanie się imienniczką księżnej Diany.

Jadwiga -  imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Jadwiga jest przedsiębiorcza, gospodarcza, przykładająca uwagę do detali. Jest także rozsądna, zaradna i oczytana, ale źle znosi porażki. Po sukcesach nigdy nie spoczywa na laurach, stawiając na ciągły rozwój. To imię nosiła królowa Polski  z dynastii Andegawenów, córka Ludwika Węgierskiego i Elżbiety Bośniaczki.

Maria - imię pochodzenia hebrajskiego, pochodzące od słowa mariam (napawać radością). Maria to kobieta pracowita, zdecydowana, ale przy tym nieco zaborcza. Chętnie niesie pomoc innym, gdyż nie jest obojętna na cudzą krzywdę. Tak nazywały się między innymi Maria I, jedna z najbardziej znanych szkockich monarchiń i Maria Antonina, austriacka księżniczka, która poślubiła następcę tronu francuskiego Ludwika Augusta.

Barbara - imię pochodzenia greckiego rozpowszechnione za sprawą łaciny. Barbara jest z natury pewna siebie, spokojna i niezależna. Bywa zbyt pobudliwa, gdyż potrzebuje swobody w działaniu i jest bardzo pamiętliwa, przez co z trudem wybacza innym wyrządzone krzywdy. Imię to nosiła Barbara Radziwiłłówna druga małżonka Zygmunta II Augusta, królowa polska, wielka księżna litewska.

Zobacz wideo Położna – od kiedy jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.