Imiona dla szczęśliwych dzieci. Lista imion przynoszących szczęście

Imiona dla dzieci, które przyniosą im szczęście. Lista polskich imion dla chłopców i dziewczynek o wyjątkowym znaczeniu. Zapoznaj się naszymi propozycjami dla przyszłych szczęściarzy.

Wybór imienia dla dziecka jest jedną z ważniejszych decyzji, którą muszą podjąć świeżo upieczenie rodzice. Niektórzy kierują się tradycją, chcąc nazwać swoje pociechy na część babć lub dziadków, a inni stawiają na imiona, które po prostu przypadły im do gustu. Są również rodzice, którzy preferują oryginalne i niepowtarzalne imiona, oraz tacy, dla których istotną rolę ma znaczenia danego imienia. W artykule przygotowaliśmy się imion ze szczególnym znaczeniem. Cechują one optymistów i zwiastują pomyślność. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Imiona dla szczęśliwych dzieci - lista imion dla dziewczynek

Alina - imię pochodzenia germańskiego. W Polsce stało się popularne dzięki dramatowi "Balladyna" Juliusza Słowackiego.Według astrologów Aliny cenią piękno i harmonię, z natury szczere, ufne, są optymistkami.

Wiktoria -  imię pochodzenia łacińskiego od victoria, czyli zwycięstwo. Astrolodzy przypisują Wiktoriom wierność, lojalność i przywiązanie do tradycji. Są one też samodzielne i praktyczne.

Beata - imię pochodzenia łacińskiego od męskiego imienia Beat. Beata znaczy błogosławiona, szczęśliwa; bogata. Według astrologów Beata jest pod silnym wpływem Wenus, zatem Beaty są łagodne, pełne wdzięku i obdarzone dobrym gustem.

Diana - imię rzymskiej bogini księżyca, płodności, lasów i zwierząt. Według astrologów Diany obdarzone są optymizmem i energią, łatwo zjednują sobie przyjaciół, osiągają sukces i popularność. 

Felicja - imię pochodzenia łacińskiego, żeński odpowiednik imienia Feliks. Oznacza osobę szczęśliwą lub przynoszącą szczęście. W Polsce pojawiło się w XIV w. w formie Felicyja. 

Weronika - imię pochodzenia greckiego, oznacza przynoszącą zwycięstwo. Zdaniem astrologów Weroniki są optymistkami, potrafią cieszyć się życiem, wywierają dobry wpływ na otoczenie.

Imiona dla szczęśliwych dzieci - lista imion dla chłopców

Czesław - imię słowiańskie. Oznacza tego, który ma szanować i czcić dobre imię, sławę rodu. Według astrologów Czesławowie są optymistami, kochają podróże i wszelkie nowinki.

Feliks - imię pochodzenia łacińskiego, podobnie jak Felicjan wywodzi się od słowa felix, czyli szczęśliwy, błogosławiony, przynoszący szczęście, a także urodzajny, żyzny. Zdaniem astrologów Feliksowie są realistami i optymistami. Z natury pogodni, dobrze radzą sobie w życiu. 

Michał - imię pochodzenia biblijnego. Według astrologów Michałowie są pewni siebie, ambitni i zrównoważeni. Zwykle umieją cieszyć się życiem i łatwo przystosowują się do każdych warunków. Imię to najlepiej służy osobom urodzonym pod znakiem Byka

Radosław - imię pochodzenia słowiańskiego. Utworzono je ze słów rado, czyli rad, zadowolony, oraz sław - sława. Oznaczać mogło mężczyznę radującego się lub cieszącego się sławą albo sławnego i pełnego radości. Zdaniem astrologów Radosławowie, zgodnie ze znaczeniem swego imienia, są pełni optymizmu. Łatwo odnoszą sukcesy i zazwyczaj dopisuje im szczęście.

Wiktor - imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa victor, czyli zwycięzca. Zdaniem astrologów Wiktorowie są solidni, ostrożni, obowiązkowi i rodzinni. Imię to najlepiej służy osobom spod znaku Koziorożca.

Wojciech - imię słowiańskie, utworzone ze słów woj., czyli wojownik, i ciech - cieszyć się, pociecha. Zdaniem astrologów Wojciechowie są ufni, prostoduszni i poczciwi. 

Zobacz wideo Czy "ustawa ratunkowa" ws. aborcji znajdzie większość w Sejmie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.