Imiona dla chłopców 2021. Tradycyjne, jak Antoni czy nietypowe jak Bastian? Lista najciekawszych propozycji

Imiona dla chłopców 2021 - jakie będą popularne? Czy trend na imiona dla chłopców 2021 pozostanie taki? W ubiegłym roku rodzice stawiali na tradycyjne imiona. Tylko niektórzy nadali swoim synkom nietypowe, jak np. Bastian, czy Dylan.

Znasz już płeć swojego dziecka, ale nie wiesz jakie imię wybrać? Jeśli to synek, polecamy wziąć pod uwagę listę najpopularniejszych i najbardziej oryginalnych imion dla chłopców. Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło podsumowanie najpopularniejszych imion 2020 roku. 

Imiona dla chłopców 2021. Najpopularniejsze imiona dla chłopców z ubiegłych lat

Na podium najpopularniejszych imion dla chłopców znalazły się – Antoni, Jan i Jakub (odpowiednio: 4037, 3823 i 3614 noworodków). W TOP 10 męskich imion znalazły się także:

  • Aleksander 
  • Franciszek
  • Szymon 
  • Filip
  • Mikołaj 
  • Stanisław 
  • Wojciech

Ministerstwo Cyfryzacji podało również informację o niezbyt powszechnych, za to bardzo oryginalnych imionach dla chłopców. To m.in. Elias, Tymofii, Rayan czy Niko. Stwierdziło, że jednymi z najrzadziej wybieranych imion dla chłopców były: Zbyszek, Tymur oraz Platon

Imiona dla chłopców 2021. Uważaj, jeśli wybierasz nietypowe imiona dla dzieci

Zdarza się, że urząd stanu cywilnego odmawia nadania nietypowych imion. Chodzi o kontrowersyjne imiona, jak Belzebub lub Żyraf. Sprawa pary z Wielkiej Brytanii, która postanowiła nazwać syna Lucyfer, trafiła nawet do sądu. Finalnie udało się przeforsować ten niezwykły pomysł. 

Kierownik urzędu stanu cywilnego odmówił w ubiegłym roku nadania chłopcu imienia - Sosnowiec. Zarejestrowano także imiona: Dylan, Al czy dobrze znany na Ukrainie Taras.

Mijający rok zdominował koronawirus, na szczęście żaden z rodziców w Katowicach nie chciał nazwać swojego dziecka Pandemia, Sars, Covid czy Kwarantanna, choć w innych częściach Polski podobno takie pomysły się pojawiały. Ten rok w naszym mieście należał zdecydowanie do Julii i Franciszka

- przyznała rzeczniczka urzędu miasta Katowice Ewa Lipka w rozmowie z onet.pl. 

Imiona dla chłopców 2021. Jakie imiona wybierają gwiazdy?

Henio to imię dla chłopca bardzo popularne wśród polskich celebrytów. Borys Szyc i Justyna Nagłowska-Szyc zostali rodzicami Henryka. Na to imię zdecydowali się także Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan. Mały Henio pojawił się także w rodzinie Barbary Kurdej-Szatan i Rafała Szatana. Z kolei dziecko Maffashion i Sebastiana Fabijańskiego otrzymało nietypowe imię - Bastian. W 2021 roku przyjdzie natomiast na świat syn Michała Wiśniewskiego, który będzie miał na imię Falco.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka
Więcej o: