Najładniejsze imiona dla dziewczynek. Jakie imię wybrać dla córki w 2021?

Najładniejsze imiona dla dziewczynek to te oryginalne, czy tradycyjne i najczęściej wybierane? Wszystko zależy od gustu. Przedstawiamy zatem najładniejsze imiona dla dziewczynki według popularności, ale także nietypowe imiona, które wybrali dla swoich dzieci m.in. celebryci.

Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Niektórzy, gdy tylko poznają płeć swojej pociechy przeglądają imienniki i czytają o znaczeniach imion. Inni patrzą na rankingi popularności. Jakie imię wybrać dla córki w 2021 roku? 

Najładniejsze imiona dla dziewczynek. Jakie były najpopularniejsze w 2020 roku?

Najładniejsze imiona dla dziewczynek to według niektórych osób takie, które najchętniej wybierano w 2020 roku. Były to głównie imiona tradycyjne i takie same, które najchętniej wybierano także w ubiegłych latach. Najładniejsze imiona dla dziewczynki to Julia, Zuzanna i Zofia? W 2020 roku otrzymało je odpowiednio: 3649, 3639 i 3588 nowo narodzonych dziewczynek. W pierwszej dziesiątce znalazły się również następujące imiona dla dziewczynki: 

  • Hanna 
  • Maja
  • Lena 
  • Alicja 
  • Oliwia 
  • Maria 
  • Laura 

Niektórzy jednak nie chcą, aby ich córka miała imię takie jak koleżanki rówieśniczki. Dlatego unikają tych najpopularniejszych. Jakie są zatem najładniejsze imiona dla dziewczynki, ale nietypowe? 

Najładniejsze imiona dla dziewczynki. Lista nietypowych imion 

Jeśli zależy nam na nietypowym imieniu dla naszej córki, możemy wybrać któreś z poniższych: Dolores, Dagna, Eligia, Eryka, Esmeralda, Fabia, Fausta, Gaja, Galla, Helga, Hiacynta, Irma, Jagna, Kasandra, Konstancja, Lidia, Ligia, Maksyma, Malina, Nadia, Natasza, Oda, Ofelia, Rachela, Stella, Tina, Tymona.

Niektórzy rodzice wybierają imię dla dziecka z myślą o zdrobnieniach. Ula, Uleńka, Ulka, Urszula - to imię, które przybiera różne formy w zależności od kontekstu użycia. Podobnie jest z imieniem Aleksandra (Ola, Oleńka, Olka, Olunia), czy Alicja (Ala, Alutka). Niektórzy zwracają również uwagę na brzmienie imienia oraz łatwość wypowiedzenia dla osób za granicą. 

Najładniejsze imiona dla dziewczynek. Ważne znaczenie imion

Najładniejsze imiona dla dziewczynek mogą być także tymi, które mają ciekawe znaczenie oraz symbolikę. Sprawdzić to można w imiennikach. Zobacz: Znaczenie imion damskich - księga imion żeńskich. 

Coraz więcej gwiazd stawia na oryginalność i wybiera imiona, które nie cieszą się popularnością w Polsce. Można do nich zaliczyć, chociażby Fabienne Wiśniewską (We Francji Fabienne to nic innego, jak: "budząca sympatię".), czy córkę Katarzyny Skrzyneckiej - Alikię (Alikia po grecku oznacza "krystaliczna, szczera i szlachetna").

Zobacz też: Najpopularniejsze imiona dla dzieci dwudziestolecia. Te imiona od 2000 roku były wybierane najczęściej

Niedawno Lara Gessler ogłosiła, że jej córka ma na imię Nena, co odbiło się szerokim echem w sieci. Restauratorka wyjaśniła w rozmowie z Vivą, że Nena to imię, które według niektórych źródeł ma korzenie rzymskie, a według innych hebrajskie.

Najładniejsze imiona dla dziewczynek mogą być także inspirowane zagranicznymi imionami. Zobacz: Francuskie imiona żeńskie. Jakie są najpopularniejsze? To m.in. Emma i Lina. [Lista francuskich imion żeńskich]

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów
Więcej o: