Imiona na literę K dla chłopców. Lista pięknych imion dla dzieci

Imiona dla chłopców zaczynające się na literę K. Zapoznaj się z listą dziesięciu najpiękniejszych imion męskich oraz z ich znaczeniami.

Wybór imienia dla dziecka jest bardzo ważną sprawą dla rodziców, którzy zazwyczaj długo zastanawiają się nad nim jeszcze przed narodzinami maluszka. Na podjęcie takiej decyzji wpływa wiele czynników. Jedni, kierują się tradycją, inni tym, co im się podoba, a niektórzy najchętniej nadają dzieciom imiona, które mają szczególne znaczenia. Bywa jednak, że rodzice chcą, aby ich dzieci nosiły imiona zaczynające się na konkretną literę.

Imiona na literę K dla chłopców

Jest wiele przyczyn, dla których pierwsza litera imienia dziecka ma znaczenie dla przyszłych mam i ojców. Czasem pierwsza litera imienia dziecka jest również pierwszą literą imion rodziców, którzy chcą, aby miało takie same inicjały. Przykładowo, Marek i Marta, mogą nazwać dzieci Mateusz oraz Małgorzata, w ten sposób tworząc własną rodzinną tradycję. W artykule postanowiliśmy skupić się wokół litery "K". Przedstawiamy listę dziesięciu imion dla chłopców oraz ich znaczenia.

Imiona dla chłopców na literę K - lista dziesięciu imion męskich

  • Kacper - imię to powstało od przekształcenia imienia Kasper, które oznacza stróża skarbca lub osobę dbającą o swoją cześć. Zdaniem astrologów Kacprów charakteryzuje pogoda ducha, optymizm i umiejętność czerpania radości z małych rzeczy.

  • Kamil - oznacza szlachetnie urodzonego chłopca, a także pomocnika kapłana. Według astrologów Kamilowie unikają skrajności i są z natury bezkonfliktowi. Cenią sobie spokojne, wygodne życie.

  • Karol - imię pochodzenia germańskiego,  najprawdopodobniej wywodzące się od słowa karl, które oznacza małżonka, ukochanego lub bohatera. Astrologowie twierdzą, że Karolowie są szlachetni, rzetelni, mają dobre maniery. Dbają również o dom i rodzinę.

  • Kewin -  imię pochodzenia celtyckiego i oznacza osobę ładną, przystojną lub delikatną.

  • Konstanty - imię pochodzenia łacińskiego, a dokładniej wywodzi się od słowa constans, czyli stały, silny, niezmienny i konsekwentny. Według astrologów Konstantych charakteryzuje niekonwencjonalność i upodobanie do przygód oraz mocnych wrażeń.

  • Klemens - imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa clemens, czyli łagodny, cichy, łaskawy. 

  • Kornel - imię to  powstało od nazwy rzymskiego rodu Korneliuszów, która z kolei wywodzi się od nazwy pola Corne w Tusculum lub od słowa cornu, które oznacza róg, albo też od cornus oznaczającego dereń.

  • Krzysztof  - oznacza człowieka religijnego, wyznającego Chrystusa. Zdaniem  astrologów Krzysztofowie są ludźmi dzielnymi, pewnymi siebie, zaradnymi. Często pociągają ich przygody i ryzyko. Są także indywidualistami, choć łatwo zdobywają sympatię innych.

  • Ksawery - imię pochodzenia hiszpańskiego. Powstało od przydomka św. Franciszka Ksawerego, który został utworzony od nazwy zamku Xavier, miejsca jego urodzenia.

  • Konrad - imię pochodzenia germańskiego, oznacza śmiałego, odważnego doradcę. Zdaniem astrologów Konradowie są niezależni, błyskotliwi i niepokorni. To także dobrzy przyjaciele.
Zobacz wideo Małgorzata Rozenek zafascynowała się jogą
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.