Imiona dla dzieci z serialu "Bridgertonowie". Lista imion inspirowanych nowym hitem platformy Netflix

Serial "Bridgertonowie" od Netflixa pokochali nie tylko fani tradycyjnego dramatu kostiumowego. Nowoczesna nuta, barwne suknie i gorące sceny spodobały się wielu widzom na całym świecie. Okazuje się, że w "Bridgertonach" można znaleźć wiele inspiracji dla imion dla dzieci. Przedstawiliśmy listę najpiękniejszych z nich.

Wybór imienia dla dziecka jest niewątpliwie ważną decyzją, której towarzyszą silne emocje. Wielu rodziców kieruje się tradycją, nadając swoim dzieciom imiona po rodzicach czy babciach. Są jednak matki i ojcowie, które chcą podejść do tego zadania z dużą fantazją, szukając inspiracji, chociażby w filmach. W artykule przygotowaliśmy listę najpiękniejszych imion z serialu "Brigertonowie"od Netflixa. Dla tych, dla których Charlotte czy Simon brzmią zbyt ekstrawagancko, przygotowaliśmy również polskie odpowiedniki.

Lista z serialu Netflixa "Brigertonowie"

Imiona dla dziewczynek

Alice (Alicja) - Imię to oznacza kobietę szlachetną, a serialowa Alice właśnie taka jest. Wierna mężowi, wspierające jego pasję, a przy tym troskliwa matka. Alicja jest również dobrą przyjaciółką.

Charlotte (Karolina) - Pochodzi od imienia Charles, oznaczającego wolnego mężczyznę. Serialowa królowa jest silna i dominująca. Przejęła rolę męża, który jest chory i doskonale się w niej odnajduje. Charlotte dobrze wie, czego chce, budzi podziw i szacunek otoczenia.

Cressida - imię to oznacza złoto. Cressida jest zdeterminowana w swoim działaniu i jest w stanie posunąć się daleko, aby osiągnąć wyznaczony cel.

Daphne - imię głównej bohaterki serialu ma kilka znaczeń. Symbolizuje zwycięstwo, dziewictwo, niedostępną miłość lub drzewo laurowe. W mitologii greckiej nimfa Daphne zmieniła się właśnie we wspomniane drzewo, aby uniknąć niechcianej uwagi Apollina. Serialowa Daphne ceni sobie życie rodzinne. Początkowo postrzegana jako "idealny materiał na żonę" z czasem rozwija własne "ja", zaczyna rozumieć, czego pragnie i dbać o własne dobro.

Niemowlę Imiona bezpłciowe. Lista imion dla dzieci, które nie określają płci, a można je nadać w Polsce zgodnie z prawem

Eloise (Heloiza) - to imię posiada kilka znaczeń, między innymi symbolizuje zdrowie i wojownika. Trzeba przyznać, że oba te wyrazy idealnie pasują do serialowej bohaterki, walczącej z przekonaniem, że życie kobiety opiera się tylko na dobrym wyjściu za mąż. Eloise jest niezależna i ma odwagę walczyć o własne marzenia.

Francesca (Franciszka) - imię to oznacza wolność, a serialowa Francesca dała się poznać właśnie jako wolny duch. Bohaterka przez większość sezonu była jednak nieobecna, spędzając dużo czasu z ciotką, najpewniej ze względów edukacyjnych.

Genevieve (Genowefa) - oznacza białą falę lub po prostu kobietę.Genevieve dała się poznać jako kobieta silna i zaradna, a z jej krawieckich umiejętności korzystały wszystkie miejscowe damy. Genevieve jest również bardzo bystra i pamiętliwa. Jej uwadze nie uszły żadne plotki i romanse.

Hyacinth (Hiacynta) - w dosłownym tłumaczeniu imię to oznacza pachnącego kwiatka, który kojarzy się z niewinnością. Nic dziwnego, że nosi je osoba najmłodsza z rodzeństwa Bridgertonów.

Marina - imię to jest inspirowane morzem. Możliwe, że odzwierciedla właśnie głęboka miłość serialowej Mariny do George'a. Wszyscy z wyższych sfer uważają ją za niezwykle piękną, przez co dziewczyna nie może opędzić się do adoratorów.

Penelope (Penelopa) - to imię pochodzi z "Odysei" Homera i kojarzy się z kobietą wierną i cierpliwą. Serialowa Penelope jest również beztroska, bystra, ale też wrażliwa na krzywdy innych.

Rose (Róża) - imię służącej Daphne oznacza kwiat róży. Kobieta jest bardzo troskliwa i ma duży wpływ na główną bohaterkę. To ona tłumaczy jej wiele kwestii związanych, chociażby z miłością.

Imiona dla chłopców

Anthony (Antoni) - serialowy Anthony po śmierci ojca stał się panem domu. Musi opiekować się rodziną, dla której chce najlepiej, choć zdarzają mu się różne pomyłki. Jest dumnym ze swej rodziny, trochę nadopiekuńczym starszym bratem, sekretnie zakochanym w Sienie - śpiewaczce z niższych sfer.

Benedict (Benedykt) - imię to oznacza osobę błogosławioną. Benedict jest uzdolnionym artystycznie i wrażliwym na piękno młodzieńcem. W serialu poznajemy go także jako wyrozumiałego brata, który dobrze dogaduje się ze swoją siostrą Eloise.

Colin - imię najmłodszego i niewątpliwie najsłodszego z braci oznacza... szczeniaczka. Znaczenie to może być dość symboliczne, gdyż chłopak wciąż dorasta, przez większość serialu pozostając w cieniu starszego brata.

Friedrich (Fryderyk) - imię to oznacza pokojowego władcę. Fryderyk jest siostrzeńcem królowej i naprawdę czarującym księciem. Chociaż zauroczył się Daphne, o jego względy rywalizuje wiele dam, w tym Cresseida. Friedrich daje się też poznać jako gentleman, gdy widzi, że Daphne i Simon mają się ku sobie, kulturalnie odsuwa się na bok.

Philip (Filip) - jest młodszym bratem sir George'a, ukochanego Mariny. Jest szlachetny, gotowy do wyrzeczeń i niewątpliwie oddany rodzinie. Philip to człowiek odpowiedzialny i wrażliwy na cudzą krzywdę, czego dowodzi jego postawa względem Mariny.

Simon (Szymon) - imię to wywodzi się z idei słuchania oraz słyszenia i faktycznie, serialowy książę jest uważnym słuchaczem. Simion dał się również poznać widzom jego łamacz serc. Zawzięty, z bagażem życiowych doświadczeń początkowo nie chce mieć dzieci i zakładać rodziny. Wszystko zmienia się, jednak gdy na jego drodze staje panna Bridgerton.

William (Wilhelm) - imię to oznacza obrońcę i doskonale pasuje do boksera z opowieści. Will jest mężem Alice, dobrym ojcem i oddanym przyjacielem Simiona. Zrobi wszystko, by zapewnić rodzinie godziwy byt i dobre samopoczucie.

Małgorzata Rozenek z dzieckiem Najpopularniejsze imiona dla dzieci. W 2020 roku gwiazdy postawiły na tradycję. Najczęściej wybieranym imieniem był Henryk

Zobacz wideo "Bridgertonowie", czyli "Plotkara" w kostiumach? [ZWIASTUN]
Więcej o: