Imiona na m dla dziewczynki. Lista pięknych polskich imion

Imiona dla dziewczynek zaczynające się na literę m. Zapoznaj się z listą oraz znaczeniami pięknych żeńskich imion.

Nie ulega wątpliwości, że wybór imienia dla dziecka jest jednym z większych dylematów, przed którymi stają świeżo upieczeni rodzice. Podejmując tak istotną decyzję, kierują się różnymi kwestiami. Bywa, że nadają dzieciom imię na cześć konkretnej postaci historycznej lub danej osoby z rodziny np. babci czy mamy. Inni po prostu stawiają na tradycję, chcąc, aby ich pociecha miała typowo polskie imię, najlepiej takie, które było równie popularne za czasów naszych prababć lub dawniej. Niektórym rodzicom podobają się również bardzo oryginalne imiona, a jeżeli nie chcą, aby ich syn i córka byli kolejnym "Antosiem" i "Zosią" w klasie, stawiają na nietypowe rozwiązania, inspiracji szukając, chociażby w literaturze lub wśród imion gwiazd. Zdarza się jednak, że istotne znaczenie dla rodziców ma samo znaczenie danego imienia, albo litera, na którą się zaczyna.

Imiona na m dla dziewczynki

Istnieje wiele przyczyn, dla których wybiera się imię rozpoczynające na konkretną literę. Bywa, że pierwsza litera imienia jest cechą wspólną rodziców i przykładowo Kacper oraz Katarzyna, chcą być rodzicami Kamila i Klary. Oczywiście, to tylko jeden z czynników, który mógłby skłonić mamy i ojców do wyboru właśnie takich imion. W artykule postanowiliśmy skupić się właśnie wokół litery m. Przedstawiamy propozycje pięknych polskich imion dla dziewczynek oraz ich znaczenia.

Najpopularniejsze imiona dwudziestolecia Najpopularniejsze imiona dla dzieci dwudziestolecia. Te imiona od 2000 roku były wybierane najczęściej

Żeńskie imiona na literę m - lista

Maja - to kobieta o artystycznej duszy, która twardo obstaje przy własnych przekonaniach. Z natury jest osobą towarzyską, wyznającą wzniosłe idee.

Małgorzata - z języka greckiego oznacza perłę. Małgorzata jest bardzo odważna, ale też wrażliwa na niepowodzenia. Ma silny charakter, jest czuła i opiekuńcza, chociaż często zmienna  w swoich decyzjach.

Maria - jest kobietą bardzo pracowitą, ale z natury skrytą. Na pierwszy rzut oka wydaje się perfekcjonistką, ale pod tą maską kryje się czuła osoba, potrzebująca miłości. Maria jest zdecydowana w swoich działaniach i potrafi ostro wyrazić swój sprzeciw.

Magdalena - kobieta z natury impulsywna, lecz bystra. Lubi kierować innymi i jest urodzoną dyplomatką. Choć często narzuca znajomym swoją wolę, rzadko zraża do siebie ludzi.

Martyna - pochodzi od imienia Marcin. Martyna charakteryzuje się dużą wewnętrzną siłą i zdecydowaniem w działaniu. Jest konsekwentna w swoich postanowieniach, dumna i pewna siebie.

Marzena - jest pogodna, życzliwa i pozytywnie nastawiona do świata. To typ marzycielki, która ma silne poczucie niezależności. Marzenia ceni sobie prywatność i nie jest przesadnie towarzyska.

Marta - wybitna osobowość, silna zarówno psychicznie, jak i psychicznie. Marta jest z natury samodzielna i zaradna. Nie ulega wpływom. Jest również zaborcza i przekorna, a przy tym lojalna wobec własnych postanowień. 

Marlena - kobieta pełna entuzjazmu i chęci życia. Jest towarzyska, otwarta i spontaniczna. Roztacza wokół siebie pozytywną aurę, cechuje się dużym poczuciem humoru. Marlena bywa jednak pochopna w działaniu.

Monika - ma dominujących charakter, dlatego w związku najlepiej jej się podporządkować. Jest szybka i zdecydowana, a przy tym lubi porządek i ład. Dzięki umiejętnościom dyplomatycznym unika konfliktów, uwielbia towarzystwo i ceni sobie rodzinną sielankę. 

Matylda - kobieta o zaborczym charakterze, uparta, przekorna, ale pełna namiętności. Jest też bardzo błyskotliwa i odporna na wpływy innych. Ceni sobie niezależność.

Imiona dla dzieci Najczęściej wybierane imiona dla dzieci. W Warszawie Kuba i Zuzia nie znaleźli się w pierwszej trójce

Zobacz wideo Co ze szczepieniami dzieci? Czy chore będą miały pierwszeństwo? Odpowiada dr Grażyna Cholewińska-Szymańska
Więcej o: