Najpopularniejsze imiona dla dzieci dwudziestolecia. Te imiona od 2000 roku były wybierane najczęściej

Najpopularniejsze imiona dla dzieci pozostają niezmienne od 20 lat. Zastanawiasz się, jakie imię wybrać dla swojej pociechy? Z pewnością nie jest to łatwa decyzja. Chociaż moda na dziecięce imiona nieustannie się zmienia, na liście dziecięcych imion są pozycje ponadczasowe. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze imiona według raportu Cyfryzacji KPRM.

Każdy rodzic musi w swoim życiu zmierzyć się z niełatwym zadaniem, jakim jest wybór imienia dla dziecka. Niektórzy kierują się rankingami popularności, aby imię ich dziecka było "na czasie", inni z kolei sprawdzają, co się na nim znajduje po to, aby uniknąć imion z podium.

Zobacz wideo Basia Kurdej-Szatan zdradziła imię dziecka. Jak się czuje w 8. miesiącu ciąży?

Coraz więcej gwiazd decyduje się na nadawanie swoim dzieciom imion zagranicznych, o wyjątkowym znaczeniu. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, pamiętaj, że to decyzja na całe życie i nie należy podejmować jej w pośpiechu.

Imiona dla dzieci popularne od 20 lat

W pierwszym półroczu 2020 roku rodzice nadali swoim dzieciom ponad tysiąc różnych imion. Pół tysiąca imion żeńskich i podobną liczbę imion męskich. Ranking najpopularniejszych imion dwudziestolecia z pewnością może pomóc w wyborze imienia dla pociechy urodzonej w 2021 roku. Wśród nich znalazły się zaledwie 22 imiona żeńskie i męskie, które nadawane są wciąż od 20 lat. 

Najładniejsze imiona dla dziewczynki. Imiona dla dzieci 2021Najładniejsze imiona dla dziewczynki. Jakie imię żeńskie wybrać w 2021 roku? Podpowiedzi dla rodziców

Każdy zna przynajmniej jednego Jakuba. Nic dziwnego, że to imię znajduje się na podium najpopularniejszych imion dwudziestolecia. Imię Jakub przeżywało lata świetności między 2000 a 2015 roku, lecz nadal cieszy się popularnością. W pierwszym półroczu 2020 roku Jakub również znalazł się na podium. Kolejnym męskim imieniem, które nieustannie cieszy się powodzeniem, jest imię Mateusz. Przez sześć lat między 2003 a 2008 rokiem w rankingach pierwsze trzy miejsca zarezerwowane były dla Jakuba, Mateusza i Kacpra. Jednak ten ostatni zniknął z listy 10 najpopularniejszych imion męskich w 2018 roku. 

Jeżeli chodzi o dziewczynki, niezmiennie królową jest Julia. Pojawiała się na pierwszym miejscu w rankingach popularnych imion w latach 2001-2012 oraz 2017-2020.  W jej towarzystwie znalazły się również Zuzanna, Lena i Natalia.

Urlop wychowawczy 2021: ile trwa? Jak się o niego starać?Urlop wychowawczy 2021: ile trwa? Jak się o niego starać?

Więcej o: