Imiona bezpłciowe. Lista imion dla dzieci, które nie określają płci, a można je nadać w Polsce zgodnie z prawem

Imiona bezpłciowe. Jeszcze kilka lat temu nie można było w Polsce nadawać dzieciom imion, które jednoznacznie nie wskazywałyby na ich płeć. W 2015 roku to się jednak zmieniło. Teraz rodzice mają dużo większą swobodę w wyborze imienia dla swojej pociechy.

Imiona bezpłciowe, czyli takie, które nie wskazywały jednoznacznie na płeć dziecka, nie były w Polsce dopuszczane. Podobnie jak zdrobniałe formy imion. 1 stycznia 2015 roku przepisy się jednak zmieniły i od tego czasu rodzice mogą swoim dzieciom nadawać imiona unisex. 

Imiona bezpłciowe - dawniej nie można było ich nadawać dzieciom w Polsce

Dawniej, wybierając imię dla synka lub córeczki musieliśmy pamiętać o tym, że powinno ono wskazywać na płeć naszego dziecka. Teraz tego ograniczenia już nie ma. Podobnie zniesiono wymóg, że podstawowa forma imienia nie mogła być zdrobnieniem innego imienia. Wszelkie odstępstwa od tych zasad mogły skutkować tym, że kierownik urzędu stanu cywilnego odmówił rodzicom nadania dziecku wybranego przez nich imienia. Wciąż jednak obowiązuje zasada, że imię nie może mieć charakteru ośmieszającego lub obraźliwego.

Imiona dla dzieci, które gwarantują finansowy sukcesImiona dla dzieci, które gwarantują finansowy sukces. To m.in. Andrzej i Anna

Imiona bezpłciowe - czym należy się kierować w wyborze

Imiona bezpłciowe są oryginalne i intrygujące.  Rodzice powinni jednak pamiętać, że w tym wyborze powinni się kierować dobrem dziecka. Powinni wybrać imię, które nie narazi go na drwiny ze strony rówieśników, nie przysporzy kłopotów w późniejszym życiu Tu należy się kierować dobrem dziecka, a nie kaprysem lub żartem. Wybierając imię dla synka lub córeczki warto zastanowić się też nad tym, jakie będzie miało brzmienie z nazwiskiem.

Ferie 2021 w Gdyni. Jak spędzić czas w mieście? Co robić w ostatnie dni ferii?Ferie 2021 w Gdyni. Jak spędzić czas w mieście? Co robić w ostatnie dni ferii?

Imiona bezpłciowe - najpopularniejsze propozycje

Imiona bezpłciowe, czyli uniwersalne to te, które możemy nadać zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Poniżej lista tych cieszących się aktualnie największą popularnością:

Alex, Ariel, Angel, Charlie, Cameron, Dominique, Jordan, Jamie, Karol, Max, Robin, Sam, Taylor

Zobacz wideo Meduzy. Tajemnicze stwory [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: