Najładniejsze imiona dla dziewczynki. Jakie imię żeńskie wybrać w 2021 roku? Podpowiedzi dla rodziców

Najładniejsze imiona dla dziewczynki to te tradycyjne? Najchętniej wybieranymi imionami żeńskimi w ostatnich latach były Julia, Zuzanna i Zofia. Czym kierowali się do tej pory rodzice podczas wyboru imienia dla dziecka? Przedstawiamy najpopularniejsze i najciekawsze imiona dla dziewczynki.

Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Niektórzy kierują się rankingami popularności, aby wybrać najbardziej modne imię, inni z kolei sprawdzają, co się na nim znajduje po to, aby uniknąć imion z podium.

Najładniejsze imiona dla dziewczynki. Na podium popularności są imiona tradycyjne 

Najładniejsze imiona dla dziewczynki to Julia, Zuzanna i Zofia? Są one najchętniej wybierane już od lat. W 2020 roku otrzymało je odpowiednio: 3649, 3639 i 3588 nowo narodzonych dziewczynek. W pierwszej dziesiątce znalazły się również następujące imiona dla dziewczynki: 

  • Hanna 
  • Maja
  • Lena 
  • Alicja 
  • Oliwia 
  • Maria 
  • Laura 

Rodzice, którzy spodziewają się córki i chcą nadać najładniejsze imię dla dziewczynki, według większości Polaków powinni zdecydować się na któreś z powyższej listy. Natomiast ci, którzy chcieliby, aby ich córka miała oryginalne imię, powinni zrezygnować z tych imion. 

Najładniejsze imiona dla dziewczynki to takie, które przybiera ciekawe zdrobnienia?

Najładniejsze imiona dla dziewczynki to według niektórych są te, które mają największą liczbę zdrobnień. Jakiś czas temu rozmawialiśmy z przyszłymi rodzicami. Jedni z nich zdradzili, że podczas wyboru liczyło się dla nich to, jak imię brzmi w różnych zdrobnieniach i zgrubieniachUla, Uleńka, Ulka, Urszula - to imię, które przybiera różne formy w zależności od kontekstu użycia. Podobnie jest z imieniem Aleksandra (Ola, Oleńka, Olka, Olunia), czy Alicja (Ala, Alutka).  Niektórzy zwracają również uwagę na brzmienie imienia oraz łatwość wypowiedzenia dla osób za granicą. 

Najładniejsze imiona dla dziewczynki mogą być także tymi, które mają ciekawe znaczenie oraz symbolikę. Sprawdzić to można w imiennikach. Zobacz: Znaczenie imion damskich - księga imion żeńskich

Oryginalne imiona żeńskie zostały wybrane dla swoich pociech przez niektórych celebrytów. Katarzyna Skrzynecka wybrała dla swojej córki imię: Alikia, któe po grecku oznacza "krystaliczna, szczera i szlachetna". Z kolei Lara Gessler urodziła w 2020 roku dziewczynkę i nazwała ją: Nena. To imię, które według niektórych źródeł ma korzenie rzymskie, a według innych hebrajskie. 

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.