Imiona dla dzieci 2021 - jakie będą modne? Najpopularniejsze i najdziwniejsze imiona dla dzieci z ubiegłego roku

Imiona dla dzieci 2021 - jakie będą popularne? Czy trend na imiona dla dzieci 2021 pozostanie taki? Polacy w ubiegłym roku stawiali na tradycyjne imiona. Tylko niektórzy wybrali bardziej nietypowe. Maffashion i Sebastian Fabijański nadali swojemu synkowi imię Bastian. Czy oryginalne imiona dla dzieci zyskają popularność w 2021 roku?

Spodziewasz się dziecka i zastanawiasz się, jakie nadać mu imię? Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło podsumowanie najpopularniejszych imion 2020 roku. Chociaż moda na tradycyjne imiona polskie się utrzymuje, w podsumowaniu nie zabrakło także nietypowych imion. 

Imiona dla dzieci 2021 - czy trend z ubiegłego roku się utrzyma? 

Na podium najpopularniejszych imion dla dziewczynek 2020 znalazły się: Julia, Zuzanna i Zofia (odpowiednio: 3649, 3639 i 3588 nowo narodzonych dziewczynek). Pierwszą dziesiątkę zamknęło imię Laura, które wyeliminowało z niej niezwykle popularną kilka lat temu lat Amelię. Zobacz też: Imiona dla dzieci, które wypadły z rankingu. Były na topie 10 lat temu, a dziś prawie nikt ich nie wybiera.

Z kolei na podium najpopularniejszych imion dla chłopców znalazły się – Antoni, Jan i Jakub (odpowiednio: 4037, 3823 i 3614 noworodków).

Oryginalne imiona dla dzieci 2020

 Ministerstwo Cyfryzacji podało również informację o niezbyt powszechnych, za to bardzo oryginalnych imionach. Wśród dziewczynek pojawiały się takie jak Rebeka, Lotta i Soraja. W przypadku chłopców były to m.in. Elias, Tymofii, Rayan czy Niko.

Niekiedy urząd stanu cywilnego odmawia nadania nietypowych imion. Kierownik urzędu stanu cywilnego odmówił w ubiegłym roku nadania dziewczynce imienia Toshiba, a chłopcu – Sosnowiec. Zarejestrowano także imiona: Aurora, Mila, Flora, Megan, Dylan, Al czy dobrze znany na Ukrainie Taras.

Mijający rok zdominował koronawirus, na szczęście żaden z rodziców w Katowicach nie chciał nazwać swojego dziecka Pandemia, Sars, Covid czy Kwarantanna, choć w innych częściach Polski podobno takie pomysły się pojawiały. Ten rok w naszym mieście należał zdecydowanie do Julii i Franciszka

- powiedziała rzeczniczka urzędu miasta Katowice Ewa Lipka w rozmowie z onet.pl. 

Imiona dzieci gwiazd. Henio jednym z najbardziej popularnych imion dla dzieci wśród celebrytów

Większość gwiazd, które przywitały w 2020 roku na świecie potomków, także wybrało tradycyjne imiona. Borys Szyc i Justyna Nagłowska-Szyc zostali rodzicami Henryka. Na to imię zdecydowali się także Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan. Mały Henio pojawił się także w rodzinie Barbary Kurdej-Szatan i Rafała Szatana.

W 2020 roku nietypowych imion wśród dzieci gwiazd nie było wiele. Fani najczęściej zwracali uwagę na oryginalne imię dziecka Maffashion i Sebastiana Fabijańskiego - Bastian oraz na imię córki Lary Gessler i Piotra Szeląga - Nena

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka
Więcej o: