Najpopularniejsze imiona dla dzieci. W 2020 roku gwiazdy postawiły na tradycję. Najczęściej wybieranym imieniem był Henryk

W 2020 roku w polskim show-biznesie panował prawdziwy baby boom! Na świat przyszło wiele wyczekiwanych długo dzieci. Na jakie imiona dla dzieci w 2020 roku decydowały się gwiazdy? Zdecydowanie większość celebrytów poszła w stronę tradycji. Nie brakowało jednak oryginalnych pomysłów.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2020

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało listę najpopularniejszych imion dla dzieci w 2020 roku. Nie było zaskoczenia. Od lat w rankingu królują te same imiona. Numerem jeden na liście imion dla dziewczynek jest Julia, a tuż za nią plasuje się Zuzanna i Zofia. Natomiast chłopięca najpopularniejsza trójka to: Antoni, Jan i Jakub.

WIĘCEJ: Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2020. Numer jeden nie zaskakuje, ale kolejne w rankingu już tak

Okazuje się, że także gwiazdy postawiły na tradycję. Jakie imiona noszą dzieci gwiazd?

Najpopularniejsze imiona wśród dzieci gwiazd w 2020 roku

Zdecydowanie gwiazd wybierały tradycyjne, staropolskie wręcz imiona. Borys Szyc i Justyna Nagłowska-Szyc  zostali rodzicami chłopca. Syn znanej pary otrzymał imię Henryk. Na imię Henryk zdecydowali się także Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan. Henryk okazał się najpopularniejszym wśród dzieci gwiazd imieniem. Mały Henio pojawił się także w rodzinie Barbary Kurdej-Szatan i Rafała Szatana.

Jakie imiona wybierały jeszcze gwiazdy? Kazimierz, Franciszek, Antonina, Felicjan – takie imiona wybrali odpowiednio Martyna Gliwińska i Jarosław Bieniuk, Oliwia Ciesiółka i Łukasz Kuchta, Maja Hyży, Michał i Aleksandra Żebrowscy.

Najoryginalniejsze imiona wśród dzieci gwiazd w 2020 roku

Przed laty bardzo oryginalne imiona nadali swoim dzieciom Michał Wiśniewski i Mandaryna. Wybrali bowiem imiona Xavier i Fabienne. Także Katarzyna Skrzynecka wykazała się fantazją i nazwała córkę nietypowo – Alikia.

W 2020 roku nietypowych imion wśród dzieci gwiazd nie było wiele. Jednak i nietypowe wybory się zdarzały. Bastian i Nene są tego przykładem. Imię Bastian nosi syn Maffashion i Sebastiana Fabijańskiego. Natomiast Nene to córeczka Lary Gessler i Piotra Szeląga.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka
Więcej o: