Imiona żeńskie 2020 - jakie imiona dla dziewczynek były najpopularniejsze w mijającym roku?

Imiona żeńskie 2020 to ranking imion dla dziewczynek, który może skutecznie pomóc rodzicom w wyborze. Takie zestawienie jest też ważną informacją na temat aktualnych trendów, a nawet nastrojów społecznych. Sprawdź, jakie były najpopularniejsze imiona żeńskie w 2020 roku.
Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Jakie imię dla dziewczynki wybrać i kto powinien o tym zadecydować? Nie jest to wcale proste zadanie, chociaż niektórzy od początku wiedzą, co wybrać. Większość rodziców waha się jednak przed podjęciem tak kluczowej decyzji. Jedno jest pewne - wybór imienia dla córki lub syna warto zawęzić tylko do mamy i taty. W momencie, gdy do do głosu zaczynają dochodzić dziadkowie i liczne ciocie oraz kuzyni, sytuacja może zrobić się bardzo nieznośna.

Jakie imię dla dziewczynki wybrać? Imiona damskie według klucza

 • Część rodziców wybiera imiona dla dziewczynek o charakterze uniwersalnym, tak aby było ono idealne zarówno dla pięciolatki, jak i dorosłej kobiety. 
 • Jeszcze inni stawiają na imię, o którym sami marzyli w dzieciństwie. Kobiety od małego obarczone poważnym imieniem, bez możliwości tworzenia uroczych zdrobnień, z pewnością wybiorą dla córki imię delikatne i miłe dla ucha. 

Które imiona damskie biły rekordy popularności w tym roku? Sprawdź z nami ranking imion żeńskich w 2020 roku. 

Najpopularniejsze imiona żeńskie 2020 - które imię jest aktualnym hitem? 

Poniżej prezentujemy imiona damskie, które skradły serca rodziców w tym roku. Czy wśród tych propozycji znajdzie się przyszłe imię Twojej córki? 

 1. Julia -  nazwano tak 3 649 dziewczynek,
 2. Zuzanna - nazwano tak 3 639 dziewczynek, 
 3. Zofia - nazwano tak 3 588 dziewczynek,
 4. Hanna - nazwano tak 3 364 dziewczynki, 
 5. Maja - nazwano tak 3 244 dziewczynki,
 6. Lena - nazwano tak 2 633 dziewczynki,
 7. Alicja - nazwano tak 2 564 dziewczynek,
 8. Oliwia - nazwano tak 2 395 dziewczynek,
 9. Maria - nazwano tak 2 372 dziewczynki,
 10. Laura - nazwano tak 2 049 dziewczynek. 

Imiona damskie 2020 na tle ubiegłorocznych wyników 

W 2019 roku na liście najpopularniejszych imion królowała Zuzanna, a Julia była na drugim miejscu. Tym razem te dwa imiona wymieniły się miejscami. W pierwszej dziesiątce pojawiła się trochę zapomniana już Laura oraz Lena. Ze ścisłej czołówki wypadła za to Amelia. Swoje miejsce utrzymała Zosia, a na rzecz Mai o punkt wyżej podskoczyła Hania.

Więcej o: