"Tęczowe dzieci" - rodzice wybierają dla nich znaczące imiona

Rodzice "tęczowych dzieci" przeżyli w przeszłości traumatyczne poronienie. Planowanie kolejnej ciąży niosło szereg obaw i leków. Ich imiona niosą wyjątkowe znaczenie.

Termin "dziecko tęczy" i tęczowe dzieci to inaczej dziecko, które urodziło się po wcześniejszych poronieniach. To ogromna tragedia dla każdej pary, a każda kolejna planowana ciąża niesie ze sobą wiele obaw i dodatkowy stres.

Zobacz wideo Kiedy poronienie sygnalizuje, że w przyszłości będziemy mieć problemy z utrzymaniem ciąży?

Kobieta po trzech poronieniach urodziła "tęczowe dziecko"

Teresa i Frank Tommasini ze środkowej Pensylwanii byli szczęśliwą parą i mieli jedną córkę o imieniu Giavanna. Stwierdzili, że to odpowiedni moment na powiększenie rodziny. Niestety Teresa miała ciągłe obawy w związku z planowaniem dzieci. W rozmowie z TODAY Parents wyznała:

Po urodzeniu się najstarszego dziecka zaszłam w ciążę dziewięć miesięcy później i po raz pierwszy poroniłam. To był trudny okres, zaś później kiedy moja córka miała dwa lata, doświadczyłam drugiego poronienia, które było jeszcze trudniejsze

Jakiś czas po kolejnym poronieniu kobiecie udało się zajść w ciążę po raz trzeci i ostatecznie powitała swoje tęczowe dziecko - Luca. Dziecko przyszło w idealnym czasie, ponieważ podniosło całą rodzinę na duchu. 

Po drugim poronieniu nasze rodziny doświadczyły straty wraz z odejściem naszych babć. Byłem pewien, że będzie dziewczynka i planowaliśmy uhonorować obie nasze babcie jej imieniem. Kiedy dowiedzieliśmy się, że to chłopiec, imię Luca było odpowiednie. Dla światła, którego potrzebowaliśmy w naszym życiu

Imię Luca po włosku oznacza światłość. Sami tłumaczą, że chcieli, aby było to silne imię ze względu na to, jakie wartości podziela rodzina. 

On jest światłem w naszym życiu w każdym znaczeniu tego słowa. Daje nam więcej radości i śmiechu, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Wybraliśmy Lucę, aby uhonorować nasze dziedzictwo, a także uhonorować światło pod koniec naszych burz

Najpopularniejsze imiona dla dzieci tęczowych to: tęcza, nadzieja, życie, szczęście

Jak się okazuje imiona tęczowych dzieci są zazwyczaj pozytywne i mają znaczenie szczególnie podnoszące na duchu. W samych Stanach Zjednoczonych od 10 proc. do 25 proc. ciąż to poronienia, a 1 na 100 ciąż kończy się martwym porodem. Traumatyczne okoliczności sprawiają, że rodzice celebrują każdą chwile z dzieckiem. Koncentrują się też na znalezieniu odpowiedniego imienia o znaczeniu osobistym, emocjonalnym czy duchowym. Najbardziej popularne imiona dla dzieci tęczowych to:

Nazwy, które oznaczają tęczę: Iris, Walken

Nazwy, które oznaczają nadzieję: Hope, Amil, Nadia

Nazwy, które oznaczają życie: Zoe, Eva, Vivian, Vito

Nazwy, które oznaczają szczęście: Asher, Beatrice, Felix

Imiona aniołów: Gabriel, Raphael

"Tęczowe dzieci" są nazywane imieniem starszego rodzeństwa

Kiedy "tęczowe dziecko" rodzi się rodzicie odczuwają dodatkową pozytywną siłę. To dla nich jak nowe życie. Mimo tego, że zawsze mogą opłakiwać utracone dziecko to właściwe imię dla nowego pomaga im uczcić nową osobę. Jednocześnie upamiętniają utracone dziecko, które będzie miało wyjątkowe miejsce w rodzinie. Głosy są jednak podzielone. Nie każdy rodzic chcę nazwać swoje "tęczowe dziecko" imieniem starszego rodzeństwa, które zmarło. Niektórzy jednak rodziców decyduje się nie podawać "tęczowemu dziecku" imienia starszego rodzeństwa, które zmarło

Przeczytaj także: Dziecko tęczy. Wielu rodziców nie zna tego terminu. "Nikt o tym nie mówi, to tabu"

Więcej o: