Najpopularniejsze drugie imiona dla dzieci 2019/2020. Rodzice są tradycjonalistami

Wiemy, jakie są najpopularniejsze imiona dla dzieci. Czas, aby przyjrzeć się innemu zestawieniu. Które imiona rodzice chętnie wybierają jako drugie dla swoich dzieci?

Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2019 to Zuzanna i Antoni. Rodzicom od lat podobają się te same, zamieniają się one jedynie miejscami w rankingu. W tym roku możemy jednak prześledzić nie tylko to pierwsze imiona nadawane dzieciom. W zestawieniu opublikowanym w portalu dane.gov.pl znajdziemy także drugie imiona. Które nadawano najczęściej? W tym przypadku rodzice również okazali się tradycjonalistami - decydują się na imiona, które dobrze znamy.

Najpopularniejsze drugie imiona dla dzieci. Imiona dla dziewczynek

Drugim imieniem żeńskim, które najczęściej wybierali rodzice jest Maria. Otrzymało je 8592 nowo narodzonych dziewczynek. Na podium znalazły się także Anna (6344) i Zofia (2720).

TOP 10 najpopularniejszych drugich imion żeńskich

  1. Maria
  2. Anna
  3. Zofia
  4. Magdalena
  5. Katarzyna
  6. Wiktoria
  7. Helena
  8. Aleksandra
  9. Julia
  10. Ewa

Wysoko w zestawieniu znalazły się także imiona takie jak Małgorzata, Alicja, Łucja, Elżbieta czy Agnieszka.

Najpopularniejsze drugie imiona dla dzieci. Imiona dla chłopców

Drugim imieniem męskim, najchętniej wybieranym przez rodziców jest Jan. To imię otrzymało 6337 chłopców. Drugie miejsce należy do Piotra (4202), a trzecie - do Stanisława (2918).

TOP 10 najpopularniejszych drugich imion męskich

  1. Jan
  2. Piotr
  3. Stanisław
  4. Krzysztof
  5. Józef
  6. Michał
  7. Paweł
  8. Adam
  9. Tomasz
  10. Andrzej

Wysoko znalazły się imiona takie jak Franciszek, Aleksander, Marek, Wojciech czy Jerzy.

"Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Zobacz wideo

Imiona dla dzieci. Zasady, o których muszą pamiętać rodzice

Zasady nadawania imion dzieciom reguluje ustawa Prawo o aktach stanu cywilnego z dnia 28 listopada 2014 r. Według niej dziecko może otrzymać nie więcej niż dwa imiona, w akcie urodzenia nie mogą być zamieszczone w formie zdrobniałej, nie mogą mieć także charakteru ośmieszającego lub nieprzyzwoitego. Ustawa mówi także, że niezależnie od obywatelstwa i narodowości rodziców, dziecku można nadać imię (lub imiona) obce. Imię może nie wskazywać na płeć dziecka, jednak w powszechnym znaczeniu jest przypisane do danej płci. Jeżeli wybrane przez rodziców imię nie spełnia założeń, kierownik urzędu stanu cywilnego może odmówić jego nadania i wybrać dziecku imię z urzędu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA