Najpopularniejsze imiona w Warszawie w pierwszym półroczu 2018 roku. Ranking ogólnopolski będzie podobny?

Poznaliśmy najpopularniejsze imiona w pierwszym półroczu 2018 roku w Warszawie. Królują te, które cieszą się popularnością od lat. Czy w zestawieniu ogólnopolskim znajdą się podobne? A może najpopularniejsze imiona będą zupełnie inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Dowiemy się niebawem

Najpopularniejsze imiona w pierwszym półroczu 2018 roku w Warszawie

Urząd m.st. Warszawy poinformował o imionach, które rodzice dzieci urodzonych w stolicy wybierali najczęściej w pierwszych sześciu miesiącach tego roku. Zaskoczenia nie ma: na pierwszych miejscach Zofia i Jan, czyli imiona, które od kilku lat pojawiają się w rankingach. W ogólnopolskich zestawieniach wciąż znajdują się w czołówce, rotują się tylko miejsca.

Te imiona dla dziewczynek w Warszawie były nadawane najczęściej

Pierwsza dziesiątka prezentuje się tak:

 1. Zofia (385 dziewczynek otrzymało to imię),
 2. Alicja (342),
 3. Hanna (331),
 4. Julia (327),
 5. Maria (326),
 6. Zuzanna (322),
 7. Maja (284),
 8. Helena (242),
 9. Aleksandra (233),
 10. Natalia (220).

W ubiegłym roku w warszawskich zestawieniach królowała Julia. To imię otrzymało 835 dziewczynek urodzonych w stolicy w 2017 roku. Zofia zajęła drugie miejsce - to imię dostało 820 dziewczynek. Te dwa imiona "walczyły" o złoto, Zuzanna, która w 2017 roku uplasowała się na trzecim miejscu to imię, które w stolicy otrzymało 657 dziewczynek

Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Najpopularniejsze imiona dla chłopców w pierwszym półroczu 2018 r.

Jan nie schodzi z podium od kilku lat. A jak wygląda cała pierwsza dziesiątka najpopularniejszych męskich imion nadawanych w stolicy?

 1. Jan (to imię otrzymało 532 chłopców urodzonych w stolicy),
 2. Aleksander (402),
 3. Jakub (379),
 4. Antoni (356),
 5. Stanisław (326),
 6. Franciszek (314),
 7. Adam (304),
 8. Szymon (285),
 9. Mikołaj (262),
 10. Ignacy (238).

Najpopularniejsze imiona 2017/2018

Imiona nadawane w stolicy mają swoje odbicie w zeszłorocznym ogólnopolskim rankingu imion. Julia, Zuzanna i Zofia - te imiona w 2017 nadawano najczęściej. A które imiona wybierano dla chłopców? Na podium znaleźli się:

Być może zestawienie całoroczne nie będzie pokrywało się jeden do jednego z tym półrocznym, ale możemy być pewni, że te imiona także znajdą się na wysokich miejscach w rankingu. Jeśli nie chcesz, aby w klasie twoje dziecko spotykało rówieśników o tym samym imieniu, lepiej zrezygnuj z tych, o których już teraz wiadomo, że są popularne.

Na co zwracać uwagę wybierając imię dla dziecka?

Warto popatrzeć na zestawienia najpopularniejszych imion - lepiej zrezygnować tych z czołówki i tych, które pojawiają się na końcu rankingów. Dobrze także unikać imion z którymi mamy negatywne skojarzenia, do których nie jesteśmy przekonani - porozmawiaj na ten temat z partnerem, imię, które może tobie bardzo się podobać, dla niego może być najgorszym z możliwych. Warto ustalić to wcześnie, aby później nie było nieporozumień. I nie mów "nie, bo nie". Unikaj zdrobnień, idealne są imiona, które mają różne formy. Zrezygnuj z imienia, które może ośmieszać dziecko, a także z tych, których nie zaleca nadawać Rada Języka Polskiego.

Szukasz idealnego imienia dla swojego dziecka? Zajrzyj do naszej bazy imion, może znajdziesz tam właśnie TO imię?

To także może cię zainteresować:

Więcej o: