Najpopularniejsze imiona w pierwszym półroczu 2017 roku: zgadniesz, które nadawano najczęściej?
Najpopularniejsze imiona w pierwszym półroczu 2017 roku najpewniej będą pokrywały się z tym, co zobaczymy w zestawieniach obejmujących cały rok. Nieważne, czy zastanawiasz się, jak dać na imię swojemu nienarodzonemu dziecku czy po prostu jesteś ciekawy, na które imiona decydują się rodzice, w zestawieniu opublikowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Jakie imiona nadawano dzieciom od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 roku?
Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w pierwszym półroczu 2017 r.
Tu nie ma wiele zmian. Wciąż królują Julie, Zuzanny i Maje. Wysoko znalazły się także imiona takie jak Antonina, Pola, Aleksandra, Marcelina i Natalia.
Rodzice sięgają zarówno po imiona tradycyjne, jak i takie, które były nadawane przed laty, ale ciężko zaliczyć je do grupy "starodawne". To raczej imiona neutralne, które wyłamują się z popularnego w ostatnich latach podziału na imiona "babcine" i szalenie nowoczesne.
Które imiona nadawano dziewczynkom najczęściej? Oto pierwsza dziesiątka:
- Julia - to imię otrzymało 4677 dziewczynek
- Zuzanna - 4587
- Maja - 4108
- Zofia - 4081
- Lena - 3989
- Hanna - 3949
- Amelia - 3161
- Alicja - 2994
- Aleksandra - 2784
- Oliwia - 2646
Najrzadsze imiona dla dziewczynek w pierwszym półroczu 2017 r.
Szukasz mało popularnego imienia? Nazwij swoją córkę Mariola, Sabrina, Wioleta, Zosia lub Ludwika. Wśród najrzadszych imion znajdziemy zarówno te obco brzmiące, zagraniczne, jak i zdrobnienia popularnych imion oraz tradycyjne imiona, po które sięgamy rzadziej. Dziś o wiele więcej jest Hann, Alicji, Marii i Liliann niż Bogusław, Sław, Ludwik, Józef czy Aldon.
Najpopularniejsze imiona dla chłopców w pierwszym półroczu 2017 r.
Jeśli zależy ci, aby twój syn nie spotkał w klasie innych chłopców o tym samym imieniu, zrezygnuj z imion takich jak Antoni, Jakub, Jan czy Szymon - to je wybierano w pierwszym półroczu tego roku najczęściej. A inne? To np.
- Stanisław
- Michał
- Kacper
- Wojciech
- Tymon
- Ignacy
Które imiona nadawano chłopcom najczęściej? Oto pierwsza dziesiątka:
- Antoni - to imię otrzymało 5015 chłopców
- Jakub - 4505
- Jan - 4165
- Szymon - 4089
- Franciszek oraz Filip - po 3447
- Aleksander - 3290
- Wojciech - 3145
- Kacper - 3042
- Mikołaj - 3025
- Adam - 2543
Najrzadsze imiona dla chłopców w pierwszym półroczu 2017 r.
Jakie imiona nadawano najrzadziej? Obcojęzyczne imiona, a także takie, które różnią się zapisem od tych, które znamy, np. Stanislaw i Michal z "l" zamiast "ł". Na dole listy imion znajdziemy także stare imiona, które są o wiele mniej popularniejsze od Franciszków czy Antoniów. Jakie to imiona?
- Sławosz
- Siemowit
- Witosław
- Romuald
- Roland
Stan bazy PESEL na 24.08.2017 r.
Pierwsze półrocze 2017 roku a pierwsze półrocze roku 2016
Czy coś się zmieniło? Niewiele. Wciąż popularnością cieszą się imiona tradycyjne, nie słabnie też popularność popularność imion neutralnych, takich jak Julia, Natalia, Michał czy Piotr. Czołówka raczej jeszcze przez pewien czas się nie zmieni, imiona będą tylko zamieniać się kolejnością. Zapewne w zestawieniu za cały 2017 rok wciąż pełno będzie Zuzann, Jakubów, Szymonów i Maj.
Zastanawiasz się, jakie imię nadać dziecku? Zajrzyj do naszej bazy imion, może znajdziesz tam "to" imię. Kliknij tutaj >>
Imię - ważny wybór
Ilu przyszłych rodziców, tyle metod wyboru imienia. Jedni "od zawsze" wiedzą, jak będzie miało na imię ich dziecko, inni spisują propozycje i omawiają plusy i minusy, jeszcze inni - czekają z wyborem imienia do narodzin dziecka.
Warto pamiętać, że nie każde imię może zostać zarejestrowane, według obowiązującego prawa, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego może odrzucić imię (imiona) napisane we wniosku rejestracyjnym, jeśli np. imię będzie ośmieszało dziecko czy też pisownia jest różna od tej powszechnie stosowanej (np. Andrzelika).
Chociaż najczęściej imię, jakie nadawane jest nowo narodzonemu dziecku towarzyszy mu przez całe życie, prawo daje możliwość jego zmiany. Jeśli chłopiec, którego rodzice nazwali Antonim, nie posługiwał się tym imieniem, tylko wszyscy mówią na niego "Borys", może zmienić imię na to używane. Więcej informacji o procedurze zmiany imienia znajdziecie na stronie MSWiA.
Jesteś ciekawy, które imiona znalazły się wśród najczęściej i najrzadziej nadawanych? Sprawdź zestawienia >>
To także może cię zainteresować:
Dylemat przyszłych rodziców: jak wybrać idealne imię dla dziecka? Czym się kierować? [PODPOWIADAMY]
Klara to idealne imię. Wyjaśniamy dlaczego i podpowiadamy podobne imiona tzw. złotego środka
-
Ulga na dziecko 2021. Nawet 4 tys. złotych dla rodziców, którzy spełnią określone warunki
-
Dziecko dobrze rozwiązało zadanie z matematyki, nauczycielka odjęła punkty. Powód może dziwić
-
Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Dzieci boją się lekcji online. "Nagrał mnie, jak ćwiczyłem"
-
Ulga na dziecko 2021. Rodzice mogą dostać nawet 4 tys. złotych
-
W powrocie do szkoły mają pomóc programy Ministerstwa Edukacji. Czarnek: "Dzieci zostaną przebadane z uwagi na problemy psychologiczne"
- Lektury obowiązkowe - egzamin ósmoklasisty 2021. W tym roku lista jest okrojona
- Kiedy będzie wypłacana 13. emerytura? Będzie niższa niż minimalna. Kiedy spodziewać się pieniędzy? [TERMINY]
- Ile jest rodzinnego na dziecko? Od 95 do 135 złotych na dziecko. Od czego zależy wysokość świadczenia?
- Kiedy powrót do szkoły 2021? Będą zmiany. Minister Czarnek zapowiada setki milionów złotych na ratowanie sytuacji dzieci
- Nowe obostrzenia marzec 2021. Kolejne województwa będą "zamykane"? Niedzielski: "Trzecia fala rozpędza się"