Najrzadziej nadawane imiona w 2015 r.

Wybierając imię dla dziecka interesują nas także te najrzadziej nadawane imiona. Na które zdecydowało się naprawdę niewielu rodziców? Sprawdźcie zestawienie najrzadziej nadawanych imion w ubiegłym roku.

Najrzadziej nadawane imiona w 2015 roku to kolejny element zestawienia opublikowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Wśród najpopularniejszych imion nadawanych w ubiegłym roku są Zofia i Jan. A jakie imiona królują na przeciwstawnej liście? Co ciekawe, nie znajdziemy tam samych spolszczonych wersji zagranicznych imion. Które imiona są najrzadziej nadawane w Polsce? To m.in. Aurora, Żaneta, Marzena, AnatolRoch i Zygmunt.

Najrzadziej nadawane imiona dla dziewczynek

Ze świecą będzie trzeba szukać Sophii, Stelli, Melisy, Seleny, Idalli czy Hannah. Małą popularnością w 2015 roku cieszyły się także imiona, które kiedyś często nadawano dziewczynkom, np. Marzena, Iwona, Wioletta, Żaneta, Honorata, Cecylia, Ilona. Jeśli chcecie mieć pewność, że wasza córeczka nie spotka w klasie dziewczynki o takim samym imieniu jak ona, możecie nadać jej któreś z tych imion: Aurora, Ksenia, Oksana, Jolanta, Larysa lub Lilly. Pytanie: czy nasza Marcjanna czy Marietta będzie zadowolona, że wyróżnia się na tle Juleczek i Zuzanek?

Najrzadziej nadawane imiona dla chłopców

Wśród najrzadziej nadawanych imion dla chłopców także znajdziemy zarówno imiona, które znamy od lat, jak i zagraniczne wersje imion. W zestawieniu pojawiły się imiona takie jak: Amir, Anatol, Bastian, Zenon, Wawrzyniec, Gniewomir, Bryan, Kewin czy Oscar. Chcecie, aby wasz syn miał niepowtarzalne imię? Co powiecie na Ireneusza, Eliasza, Jonathana, Mariana, Ryana, Bronisława, albo Martina? Wielu imienników w swojej klasie nie powinni także spotkać Alek, Colin, Klaudiusz, Felix i Aaron. A Brian Nathaniel na pewno będzie jedyny w swoim rodzaju.

noworodeknoworodek fot. Shutterstock

Najrzadziej nadawane imiona w województwach

W województwie dolnośląskim najmniej jest Angelik, Olimpii, Faustyn, Berenik i Glorii (po 5). A wśród chłopców: Vincentów, Jonathanów, Gniewków, Kaspianów, Bastianów, Rochów i Beniaminów (także po 5). W województwie kujawsko-pomorskim najmniej (czyli po 5) jest m.in. Otylii, Mili, Faustyn, Jaśmin, Alin, Martinów, Sylwestrów, Maurycych i Edwardów. W województwie lubelskim najrzadziej nadawane imiona to: Hana, Edyta, Stefania, Tola, Marcela, Celina, Aleksy, Kordian, Ludwik, Jeremi, Kasjan i Edward. Natomiast w województwie lubuskim wśród najmniej popularnych imion znajdziemy: Emmę, Izabellę, Inez, Luizę, Tadeusza, Seweryna, Konstantego i Floriana. W województwie łódzkim najrzadsze imiona to: Tamara, Rita, Ola, Livia, Inka, Jadwiga, Dariusz, Sergiusz, Nathan, Oleg i Oscar. W województwie małopolskim: Amanda, Żaneta, Noemi, Stefania, Angelika, Jarosław, Kevin, Sławomir, Allan. Najrzadziej nadawane imiona w województwie mazowieckim to m.in.: Marzena, Salma, Mira, Eleonora, Wanessa, Zuza, Carmen, Kordian, Xavier, Amir, Cyryl i Amadeusz. W województwie opolskim: Ada, Rozalia, Dagmara, Estera, Róża, Oktawian, Dariusz, Ryszard, Kevin, Teodor. W województwie podkarpackim najrzadziej nadawane imiona to Izabella, Elżbieta, Honorata, Lea, Amanda, Jarosław, Konstanty, Aleksy, Bronisław, Jeremi, Kazimierz. W województwie podlaskim - Maya, Aneta, Paula, Krystyna, Sonia, Wanda, Kalina, Joachim, Aleksy, Korneliusz, Jerzy, Alexander. Natomiast w województwie pomorskim: Olimpia, Inez, Ilona, Klementyna, Cecylia, Czesław, Leonard, Viktor, Władysław, Nikolas, Ariel. Województwo śląskie: Adriana, Jagna, Carmen, Letycja, Aurora, Żaneta, Leonardo, Jarosław, Benjamin, Ariel, Jeremiasz, Korneliusz, Zbigniew. Najrzadziej nadawane imiona w województwie świętokrzyskim to m.in.: Sabina, Lilia, Magda, Agnieszka, Apolonia, Samanta, Urszula, Rafał, Gracjan, Arkadiusz, Oliver, Jerzy, Feliks. W województwie warmińsko-mazurskim: Marcela, Jessica, Zoja, Emma, Tola, Jolanta, Aleksy, Kewin, Maksym, Xavier, Kordian. W województwie wielkopolskim: Carmen, Ksenia, Marietta, Wanessa, Alice, Leopold, Beniamin, Szczepan, Emanuel, Michael, Sylwester. Najrzadziej nadawane imiona w województwie zachodniopomorskim to m.in.: Gaja, Antonina, Otylia, Victoria, Jessica, Kasjan, Victor, Jonasz, Jarosław, Maksym, Ernest, Olgierd.

Powyższe imiona w 2015 roku otrzymało nie więcej niż pięcioro dzieci w danym województwie.

Sięgniecie po najpopularniejsze imiona dla dzieci?Sięgniecie po najpopularniejsze imiona dla dzieci? fot. Shutterstock

Imię dla dziecka czasem jest naprawdę trudno wybrać. Gdy rodzice nie mogą dojść do porozumienia, żadne zestawienia nie pomogą. Pamiętajcie, że nie musicie się martwić tym, że maluszek za chwilę przyjdzie na świat, a wy nie wybraliście jeszcze imienia. Czasem jest tak, że gdy po raz pierwszy zobaczymy dziecko od razu wiemy, jakie imię powinno nosić - może ono nie być tym, które wybraliśmy dla malucha, gdy był jeszcze w brzuchu, mogło być tym, które wcześniej nam się nie podobało, a później okazało się ideałem.

Nie możecie zdecydować się, jak powinno mieć na imię Wasze dziecko? Szukacie inspiracji? Polecamy naszą bazę imion: znajdziecie tam imiona dla dziewczynek i dla chłopców - jesteśmy pewni, że wśród nich znajduje się właśnie TO imię. Imiona dla dzieci

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.