Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2015/2016

Zestawienia najczęściej nadawanych imion dla dzieci przydają się tym, którzy zastanawiają się, jakie imię nadać swojemu maluszkowi. Jesteście ciekawi, jakie są najpopularniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców minionego roku? Sprawdźcie.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci pojawiają się w różnych zestawieniach na przełomie starego i nowego roku. Dzięki nim możemy się dowiedzieć, jakie imiona dla dziewczynek i chłopców cieszyły się największą popularnością. Od pewnego czasu na listach królują stare, tradycyjne imiona, często nadawane na cześć babć i dziadków. Najczęściej nadawane imiona w 2015 roku? Trendy w całym kraju są podobne, np. w Warszawie pierwsze miejsca zajmują Zofia i Jan.

Najpopularniejsze imiona 2015/2016 dla dziewczynek

W zestawieniach na najczęściej nadawane imiona od kilku lat znajduje się Zofia. W tym roku znalazła się na pierwszym miejscu m.in. w Warszawie. W 2015 r. w stolicy przybyło 535 małych Zosieniek. Które imiona także znalazły się na podium? Nie powinniście być zaskoczeni – drugie miejsce należy do Zuzanny (to imię otrzymało 506 dziewczynek urodzonych w Warszawie), a trzecie do Julii (486). Te imiona cieszą się popularnością od kilku lat, wymieniają się miejscami w zestawieniach. Podobnie zresztą jak i kolejne imiona, które zostały nadawane w Warszawie: Hanna, Alicja, Maria, Maja, NataliaAleksandra i Amelia.

W Krakowie w 2015 roku popularnością cieszyły się podobne imiona, jak w Warszawie. Na podium Zofia, Zuzanna i Julia. W pierwszej dziesiątce zabrakło Natalii i Amelii, pojawiły się natomiast Leny i Emilie.

Najpopularniejsze imiona 2015/2016 dla chłopców

Jeśli chodzi o imiona dla chłopców, tu również od kilku lat królują te same imiona. W 2015 roku w Warszawie przybyło najwięcej Janów (takie imię otrzymało 677 chłopców), Antonich (558) i, tu także bez większego zaskoczenia, Jakubów (471). Przybyło także Aleksandrów, Franciszków, Adamów, Filipów, Stanisławów, Szymonów, popularnością cieszyło się też imię Mikołaj. Jak widać, w Warszawie wśród najczęściej wybieranych imion były te klasyczne.

A w Krakowie? W 2015 roku królowali także Jakub, Jan i Antoni. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Kacper i Wojciech.

Najpopularniejsze imiona 2015/2016 w województwach

W województwie dolnośląskim królują Hanna i Jakub. Na podium znalazły się także imiona: Zuzanna, Lena, Antoni i Filip. W województwie kujawsko-pomorskim na pierwszym miejscu Lena i Jakub. Kolejne miejsca zajmują: Zuzanna, Maja, Szymon i Antoni. Województwo lubelskie: Zuzanna, Szymon, Lena, Julia, Jakub, Kacper. Województwo lubuskie: Hanna, Lena, Zuzanna, Jakub, Szymon, Filip. W województwie łódzkim królują Julia i Jakub. Kolejne miejsca: Lena, Zuzanna, Antoni, Jan. Województwo małopolskie: tu także na pierwszym miejscu Julia i Jakub, a dalej: Zuzanna, Lena, Szymon, Antoni. Województwo mazowieckie to królestwo Zuzanny i Jana. Na podium znalazły się także imiona: Zofia, Julia, Antoni i Jakub. Województwo opolskie: Hanna, Jakub, Lena, Maja, Szymon, Antoni. Województwo podkarpackie: Zuzanna, Szymon, Julia, Lena, Jakub, Antoni. Województwo podlaskie: Zuzanna, Filip, Julia, Lena, Jakub, Aleksander. Województwo pomorskie: Zuzanna, Jakub, Lena, Julia, Jan, Szymon. Województwo śląskie: Zuzanna, Jakub, Julia, Lena, Filip, Szymon. Województwo świętokrzyskie to królestwo Leny i Jakuba. Inne imiona cieszące się popularnością: Julia, Zuzanna, Antoni, Filip. Województwo warmińsko-mazurskie: Lena, Jakub, Zuzanna, Maja, Aleksander, Szymon. Województwo wielkopolskie: Lena, Antoni, Zofia, Zuzanna, Jakub, Jan. Województwo zachodniopomorskie: Hanna, Antoni, Lena, Julia, Jakub i, niespodzianka, Natan.

Jest szansa, że maluchy urodzone w 2015 roku spotkają w szkołach wiele Zofii, Zuzanek, Juleczek, Janków, Antosiów i Kubusiów. Czy to problem? Dla dzieci niewielki. Zapewne i tak wymyślą sobie jakieś pseudonimy, którymi będą się posługiwali zwracając się do siebie. A jeśli imię naprawdę będzie im przeszkadzało – mogą je zmienić. Chociaż bywa i tak, że imię, które w dzieciństwie wydaje nam się okropne, z biegiem lat jest przez nas coraz bardziej uwielbiane i w końcu nie chcemy żadnego imienia. Imię to my, inni kojarzą imię z nami i... kiedyś być może zadecydują, że tak właśnie będzie nazywało się ich dziecko.

Nie możecie zdecydować się, jak powinno mieć na imię Wasze dziecko? Szukacie inspiracji? Polecamy naszą bazę imion: znajdziecie tam imiona dla dziewczynek i dla chłopców - jesteśmy pewni, że wśród nich znajduje się właśnie TO imię. Imiona dla dzieci

Więcej o: