Lena i Szymon rządzą - najczęściej nadawane imiona w Polsce w 2011 roku

W końcu nastąpiła detronizacja Julii i Jakuba. Wiemy już jakie imiona najczęściej wybierali Polacy dla dzieci w zeszłym roku. Oto najnowszy ranking imion. Wynika z niego, że po długiej dominacji imię Julia spadło na czwartą pozycję, a zamiast Jakuba pierwsze miejsce zajął Szymon.

Polacy znudzili się już chyba imieniem Julia - zeszłoroczny i długoletni faworyt wśród imion dziewczęcych teraz zajmuje dopiero czwartą pozycję. Za to polscy rodzice rozsmakowali się w imieniu Lena, które zrobiło obłędną karierę i jest obecnie numerem jeden. Poza tym do pierwszej trójki dziewczęcych hitów weszły tak jak ostatnio imiona Maja i Zuzanna. Wśród nowości - w pierwszej dwudziestce znalazły się Marta, Milena i Nadia a wypadły Maria i Magdalena oraz Weronika.

Szymon króluje

U chłopców zaszły małe zmiany w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu. W przypadku brzydszej płci jesteśmy tradycjonalistami - nadal pierwsza piątka największych hitów imion chłopięcych trzyma się mocno. Tylko Szymon zastąpił na pozycji lidera Jakuba, a Filip stoi wyżej od Kacpra. Z pierwszej dwudziestki najpopularniejszych imion chłopców wypadły Patryk i Dominik, za to weszły dwa nowe - Marcel i Karol.

Oto 20 najczęściej nadawanych imion w Polsce w minionym roku. Zaczynamy od dziewczynek:

20. NADIA

19. MILENA

18. GABRIELA

17. MARTA

16. NIKOLA

15. HANNA

14. EMILIA

13. ALICJA

12. ANNA

11. MARTYNA

10. ZOFIA

9. NATALIA

8. OLIWIA

7. ALEKSANDRA

6. AMELIA

5. WIKTORIA

4. JULIA

3. ZUZANNA

2. MAJA

1. LENA

Teraz 20 najczęściej nadawanych imion w Polsce w minionym roku, które otrzymali chłopcy:

20. KAMIL

19. MARCEL

18. ALEKSANDER

17. KAROL

16. MIKOŁAJ

15. IGOR

14. ANTONI

13. DAWID

12. WIKTOR

11. PIOTR

10. JAN

9. ADAM

8. WOJCIECH

7. BARTOSZ

6. MATEUSZ

5. MICHAŁ

4. KACPER

3. FILIP

2. JAKUB

1. SZYMON

Więcej o: