Oktomama jest uzależniona od rodzenia dzieci. "Zasiłek jest miłym dodatkiem"

Marie Buchan jest mamą ośmiorga dzieci. Kobieta, która zyskała przydomek "oktomamy" samotnie wychowuje swoją gromadkę, a opieka jest tak absorbująca, że nie jest w stanie pracować zawodowo i utrzymuje rodzinę z zasiłków. "Wiele osób myśli, że "produkuję" dzieci za pieniądze" - mówiła w jednym z wywiadów.

Więcej podobnych historii znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Marie Buchan pochodzi z Birmingham. Samotnie wychowuje siedem córek: Tię, Leah, Latoyę, Aliszę, Mikaylę, Amelię i Olivię i jednego syna. Jej najmłodsze dziecko ma sześć lat, a najstarsze 18.

Jestem uzależniona od ciąży, porodów i karmienia. To mój nałóg – przyznała. - Wiele osób myśli, że "produkuję" dzieci za pieniądze, a tak nie jest. Moje dzieci są szczęśliwe, dlaczego miałabym nie stworzyć kolejnych szczęśliwych dzieci? Zasiłek jest miłym dodatkiem

– mówiła w programie Only Human w 2016 roku.

Zobacz wideo Klaudia Halejcio o porodzie. Miała cesarkę. „Ledwo mogłam się podnieść"

Oktomama uzależniona od porodów. Co u niej?

Każda mama wie, że opieka nad dzieckiem to wyzwanie. Marie Buchan w niektóre dni spała tylko trzy godziny. W końcu osiem pociech to nie lada wyzwanie! W jednym z wywiadów opowiadała, że zdarzało jej się być przez 21 godzin dziennie na nogach. Całkowicie poświęciła się macierzyństwu i zrezygnowała z kariery zawodowej. W utrzymaniu rodziny pomocne były zasiłki, które otrzymywała od rządu. 

Mama karmi piersią pięcio- i sześcioletniego synka.Karmi piersią pięciolatka i sześciolatka. "Kieruję się instynktem"

Tygodniowo na konto rodziny wpływało 500 funtów, czyli około 2700 zł. Kiedy wyszło na jaw, że w skali roku młoda mama otrzymywała 26 tys. funtów, czyli około 140 tys. zł, wylała się na nią fala krytyki. Głównymi zarzutami było to, że prowadzi zbyt wystawne życie i utrzymuje się z pieniędzy podatników.

Kobieta ustosunkowała się do zarzutów, a właściwie dolała oliwy do ognia, kiedy powiedziała, że krytyka jej nie rusza. Dzięki zasiłkom w zeszłym roku mogła wybrać się na samotne wakacje w Hiszpanii i odpocząć od swoich pociech po miesiącach lockdownu.

Obecnie dorywczo pracuje w sklepie z butami. Planuje przeznaczyć zarobiona pieniądze na operację powiększenia piersi.

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE.

Mężczyzna wybił okno i dostał się do środka.Intruz włamał się do domu. Mama z dzieckiem schowała się w łazience

Więcej o: