Ciąża nie przeszkodziła jej w metamorfozie.  Te zdjęcia dzieli 20 kilogramów

Odchudzanie po ciąży to temat, który bardzo interesuje młode mamy. Trenerka, Natalia Kruczyńska miała rozsądne podejście do ćwiczeń w ciąży i odchudzania po ciąży. Dlatego teraz może pochwalić się świetną sylwetką.

Młoda mama motywuje

Natalia Kruczyńska, mama ponad rocznej Zuzi może pochwalić się niesamowitą metamorfozą. Natalia prowadzi konto na Instagramie, gdzie pokazuje jak wygląda jej codzienne życie - łączenie pracy z opieką nad dzieckiem. Natalia powtarza, że chociaż nie jest to łatwe, to dbanie o sylwetkę prowadzi nie tylko do schudnięcia czy wyrzeźbienia mięśni, lecz także pomaga uporządkować myśli i zyskać pozytywne nastawienie. 

Ostatnio Natalia pochwaliła się zdjęciem sprzed ciąży:

Dawno już Wam nie pokazywałam siebie sprzed kilku lat ... i jeżeli myślisz ze „mam gen”, bo przed ciąża dobrze wyglądałam, to nie znaczy, że zawsze miałam do tego predyspozycje... w sumie nigdy nie miałam, jedynie do czego mam „gen” to do tycia. Oba zdjęcia dzieli 20 kg. Szok, co? A Ty jaka masz historię za sobą?

Natalia na swoim Instagramie już wcześniej poruszała temat metamorfozy. Na zdjęciu po lewej miała 21 lat, ale znajomi mówili, że wygląda dojrzalej. Pisze, że wiele razy chciała coś zmienić, ale za każdym razem się poddawała: 

Lecz przyszedł w dzień, w którym odnalazłam swoją drogę, pasję i powołanie. Z luzackiego trybu życia, piwka w weekend i imprezy od piątku do niedzieli, stałam się fitwariatka. Lecz tu też, jak wiecie, potrafię zachwiać umiar - bo właśnie jadę na pierożki z kapusta i serniczek mojej mamy. 

Motywujące wpisy Natalii, w których zachęca do dbania o sylwetkę młode mamy zyskują tysiące polubień. Fanki cenią Natalię za "zdrowe" podejście do ćwiczeń: "Po porodzie nie zapominajcie o sobie, wiem – my mamy chcemy dzieciom poświęcić jak najwięcej czasu – ale nie możemy czuć się przy tym źle ze sobą. Niech macierzyństwo będzie dla nas czymś przyjemnym, a wolna chwila, czas na trening czy inną aktywność, nie idzie w parze z wyrzutami sumienia" - napisała dla edziecko.pl.

Ćwiczenia po porodzie - 5 porad 

Natalia opisała, jak wyglądał jej powrót do formy po ciąży w artykule na edziecko.pl. Pisała o tym, że powrót do ćwiczeń nie był łatwy. Nie mogła się odnaleźć na siłowni. Nie potrafiła już ćwiczyć z takim obciążeniem, jak przed ciążą - to uczucie, które zna wiele mam. 

Każdej kobiecie zalecam spokój, mniej stresu, nie denerwujcie się - wszystko wróci do normy.

Co jeszcze radzi trenerka:

  1. W pierwszym trymestrze odpuść sobie. Wypoczywaj, ile potrzebujesz. Jeśli masz wstręt do niektórych potraw czy produktów, na których opierałaś dietę przed ciążą - nie zmuszaj się do ich jedzenia. Jak Natalia wspomina pierwszy trymestr? "To czas, w którym żywiłam się bułkami, parówkami i zupkami z torebek. Ech, aż mi niedobrze jak sobie przypomnę, co jadłam, lecz wtedy nie było innej opcji. Sam zapach ryby czy innego mięsa przyprawiał mnie o mdłości."  
  2. Kiedy poczujesz się lepiej, wróci do zdrowych nawyków. Pamiętaj, że jesz nie za dwoje, ale dla dwojga i twoja dieta ma dostarczać dziecku składników odżywczych, ale to nie znaczy, że nie możesz sobie pozwolić na zachcianki. 
  3. W ciąży możesz trenować, jeśli nie masz przeciwwskazań od lekarza. Warto poradzić się trenera, który prowadzi treningi dla kobiet w ciąży, położnej lub fizjoterapeuty jakich ćwiczeń unikać. "Cieszę się, że byłam aktywna przez całą ciążę, to na pewno uspokoiło moją głowę, bo kocham to, co robię, uwielbiam trenować, dla mnie dzień bez jakiejkolwiek aktywności jest dniem straconym" - zachęca Natalia.
  4. Połóg, a wcześniej ciąża to nie jest czas na robienie wymarzonej formy. Nie przyspieszaj niczego - ważne jest zdrowe jedzenie, nadwyżka kaloryczna, która pomaga w produkcji pokarmu, spacery, które podobnie jak ćwiczenia mogą naładować endorfinami. Kiedy otrzymasz zielone światło od lekarza dopiero możesz zacząć wrócić do treningów. 
  5. Pierwsze ćwiczenia po ciąży mogą przestraszyć - męczysz się, pocisz, mimo że nawet nie ćwiczysz z obciążeniem. Daj sobie czas. Ciało wróci do sprawności. Z każdym kolejnym treningiem będzie lepiej. 
Więcej o: