Uchwyciła na zdjęciu niezwykły moment tuż po narodzinach dziecka. "Bezcenne zdjęcie"

Natalie Broders jest prawdziwą mistrzynią w swoim fachu. Ma duże doświadczenie jako fotografka porodów, towarzyszy kobietom zarówno w szpitalach, jak i ich domach. W swoim portfolio ma także zdjęcia z cięć cesarskich.

Więcej tematów związanych z ciążą i porodem na stronie Gazeta.pl

Poród to dla kobiety ogromne przeżycie. Oto jej ciało, które w ostatnich miesiącach wykonało niezwykle ciężką pracę, wydaje na świat nowego człowieka. Wspomnienia tego wysiłku, bólu, strachu, ale i niewyobrażalnego szczęścia oraz ulgi zostaną z nią na długo. Niektóre kobiety chcą, żeby zostały nie tylko w pamięci, ale i bardziej namacalnej formie, więc decydują się na zatrudnienie fotografa, który uwieczni moment przyjścia na świat maleństwa. Powstają wówczas piękne i wzruszające kadry, niepowtarzalne pamiątki rodzinne.

Celeste wyjaśnia, dlaczego nie lubi, gdy jej podopieczni przychodzą w ogrodniczkach.Przedszkolanka zwraca uwagę rodzicom. "To koszmar. Weźcie to pod uwagę"

Fotograf ciążowy ma trudne zadanie

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się zatrudnianie fotografów do wykonywania zdjęć w czasie porodów. Niektórzy właśnie w takich wydarzeniach się specjalizują. Ich zadanie nie należy do najłatwiejszych, bo poród to nieprzewidywalne wydarzenie, nie wiadomo ile potrwa i jak się potoczy. Fotograf musi być dyskretny i nie przeszkadzać personelowi szpitala. Powinien się starać nie psuć intymnej atmosfery porodu, bo ta dla niektórych kobiet jest szczególnie ważna. Zwykle w fotografii porodowej specjalizują się kobiety, bo dla rodzących ważne jest, żeby dobrze się czuć w ich towarzystwie. Nierzadko one same są matkami, więc dobrze wiedzą, przez co przechodzą te, które właśnie nimi zostają. Muszą się uzbroić w nieco cierpliwości, wykazać się empatią, ale być też odporne na widok bólu.

Zobacz wideo Czy kąpiel noworodka zawsze musi być dramatem? Położna udziela wskazówek

Ta kobieta wie, jak robić zdjęcia rodzącym

Natalie Broders jest wielokrotnie nagradzaną fotografką porodową i jednocześnie doulą. Sama dwukrotnie rodziła, więc wie, czym dla kobiety jest poród. Wie też, jak uchwycić przyszłą matkę, żeby na fotografii widać było wszystkie emocje, jakie jej towarzyszą w tym niezwykłym momencie - od strachu i bólu poprzez ogromny wysiłek, po euforię i ulgę. W jej obiektywie rodzące, chociaż zwykle są zmęczone, potargane, spocone - wyglądają pięknie. Internauci są zachwyceni jej kadrami:

Zachwycające
Czyste piękno
Bezcenne zdjęcie
Zapiera dech w piersi

- piszą pod fotografiami, które zamieszcza na swoim koncie na Instagramie. 

Pierwsze sekundy na świecie. Tak blisko noworodków, jak tylko się da [NIESAMOWITE UJĘCIA]Kobiety o nacinaniu krocza: Lekarz powiedział mi, że przecież nie boli. Chciałam go strzelić w pysk

Więcej o: