Skąd głucha mama wie, że jej dziecko płacze? Pokazała swój sposób. "Wow, to otwiera oczy"

Rodzice z ciężkimi wadami słuchu często muszą się borykać z problemami, o których inni nawet, by nie pomyśleli. Obecnie technologia potrafi jednak rozwiązać wiele kwestii. Dzięki niej głucha mama wie, że jej dziecko płacze.

Jak głucha mama ma się dowiedzieć, że jej dziecko płacze? Albo że woła ją w nocy? Krztusi się? Osoby, które nie mają problemów ze słuchem, nie zdają sobie nawet sprawy, jak wiele wyzwań stawia rodzicielstwo przed niesłyszącym rodzicem. 

Po więcej wiadomości zajrzyj na Gazeta.pl >>

Oscar i Estefani założyli wyjątkową rodzinę. Oscar ma wszczepiony implant ślimakowy, stracił słuch, gdy miał pięć lat. Estefani urodziła się głucha. Para wychowuje dwoje dzieci, które także są niesłyszące. Na Instagramie i Tiktoku prowadzą profil Głucha rodzina, gdzie opowiadają o życiu swoim i swoich bliskich. Przybliżają też szerokiemu gronu odbiorców kulturę głuchych i obalają mity związane z niesłyszącymi i niedosłyszącymi. 

Ostatnio Estefani odpowiedziała na jedno z pytań swoich obserwujących. Pokazała na TikToku, skąd jako głucha mama wie, że jej dziecko płacze. Wszystko dzięki specjalnemu urządzeniu. Wykrywa ono głośny dźwięk, a informację o tym przesyła na specjalny wibrujący odbiornik, który rodzic ma przy sobie. Maszyna emituje też intensywne sygnały świetlne. 

Filmik spotkał się z dużym uznaniem użytkowników TikToka i Instagrama:

Wow, to otwiera oczy dzięki!
Wspaniała sprawa, muszę sobie takie kupić!

Podobne urządzenia dostępne są także w Polsce. Bardzo ułatwiają życie rodzicom, którzy mają problemy ze słuchem. Niektóre z modeli czujników płaczu posiadają też w zestawie wibrujące opaski dla opiekuna. Inną z opcji jest monitor oddechu, który będzie informował głuchego rodzica o tym, czy dziecko dławi się, czy krztusi. Niestety, tego typu rozwiązania są dosyć drogie. Ceny zaczynają się od 500 zł. Najbardziej zaawansowane opcje to już wydatek nawet kilku tysięcy złotych. 

Zobacz wideo Niedosłuch skutkiem nadmiernego hałasu? To częsta przyczyna, ale znamy ich znacznie więcej
Więcej o: