Dziecko urodziło się w czepku. Lekarz pokazał moment przecięcia pęcherza: To niesamowite

Dzieckiem urodzonym w czepku potocznie nazywamy życiowego szczęściarza, jeśli jednak chodzi o medyczne rozumienie tego terminu, oznacza ono zupełnie co innego.

"W czepku urodzony" - tym określeniem zwykło się nazywać osobę, która ma w życiu wyjątkowe szczęście. Nazwa ta wzięła się od nietypowych porodów, kiedy to dziecko przychodzi na świat w nienaruszonym worku owodniowym. Zwykle do pęknięcia pęcherza płodowego dochodzi, gdy rozpoczyna się poród. Bardzo rzadko jednak dzieje się inaczej, wówczas ma się wyjątkową okazję, aby podejrzeć, jak dziecko wygląda podczas przebiegu ciąży. 

Po więcej wiadomości zajrzyj na Gazeta.pl >>>

Naturalne porody w czepku są bardzo rzadkie, co innego jeśli mowa o cesarskim cięciu. Czasami, jeśli operacja jest wcześniej zaplanowana, a skalpel nie przetnie worka owodniowego, lekarze mogą wyjąć z brzucha matki dziecko, które ciągle znajduje się w pęcherzu płodowym. Jeśli noworodek nie przerwie go sam, pomaga mu lekarz. Taką sytuację pokazał właśnie parentingowy profil na Facebooku "Baby stories".

Dziecko urodzone w czepkuDziecko urodzone w czepku Screen z Facebook.com/babystories

Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>

Całe nagranie zobaczycie pod tym linkiem.

Wideo udostępnione przez jednego z lekarzy jest doprawdy hipnotyzujące. Skomentowało je blisko cztery tysiące osób:

To niesamowite - czytamy jeden z wielu komentarzy. 
To takie super, móc podejrzeć dziecko w worku owodniowym!
To niewiarygodne, że lekarze potrafią dziś uratować dziecko, które dawniej mogłoby takiego porodu nie przeżyć.

Zabieg cesarskiego cięcia był najprawdopodobniej przeprowadzony, ponieważ dziecko miało owiniętą pępowinę wokół szyi. Poród siłami natury mógłby być dla niego bardzo niebezpieczny. 

Zobacz wideo Odbieranie noworodka i świeżo upieczonej mamy ze szpitala. Jakie zadania ma tata? Jak ubrać dziecko na podróż?