Te zdjęcia są spektakularne. Dowodzą siły, jakiej nie doceniamy. "Nie był na to gotowy"

Natura nie przestaje nas zaskakiwać. Kiedy, jako ludzie, nie przeszkadzamy w jej idealnych aranżacjach, potrafią dziać się rzeczy niezwykłe. Jedną z nich jest z pewnością zjawisko uwiecznione na tych kadrach. Spójrzcie na ten "boski projekt".

Idealny projekt ludzkiego ciała

Noworodki przychodzą na świat się z ciemiączkami, miękkimi rozdzieleniami w czaszce. (Pełna definicja - nieskostniałe spojenie łączące kości czaszki u noworodków i niemowląt, wypełnione błoną łącznotkankową leżące w miejscu styku trzech lub czterech kości, przyp. red.).

Taka wypukłość jest normą fizjologiczną, nie jest dla dziecka bolesna. Gdy noworodek schodzi w dół kanału rodnego, płytki w jego czaszce mogą przesuwać się, aby zmieścić się w wąskiej przestrzeni. Ilość czasu, jaki dziecko spędza, nisko w miednicy, w kanale rodnym, może również wpływać na kształt jego głowy po urodzeniu.

To idealny projekt ludzkiego ciała - dzięki elastyczności główki dziecka, może ona dopasować się do kształtu kanału rodnego i w ten sposób łagodniej wyjść na światło dzienne w czasie porodu. Aż narzuca się pytanie -czy natura nie jest boska w swoich aranżacjach? Taka właśnie w swojej pełnej okazałości jest naturalna siła ludzkiego ciała.

"Nie był na to gotowy"

Pod postami zdjęć z noworodkami, których główki uległy zniekształceniu podczas porodu, kobiety dzielą się swoimi doświadczeniami -

Śmieje się w głos, ponieważ mój partner spanikował kompletnie, gdy zobaczył nasze dziecko z takim kształtem główki. To była ta część, na którą w żadnym razie nie był gotów
Boski projekt
Pierwsze moje dziecko miało lekką wypukłość, drugie ani śladu
Głowy moich synów wyglądały jak czaszki kosmitów, tuż po narodzinach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.