Doznała rzadkiego urazu podczas porodu. Gdy lekarz spojrzał na jej oczy, był w szoku. "Nigdy wcześniej tego nie widziałem"

Młoda mama z USA pokazała w opublikowanym na TikToku nagraniu, co stało się z jej okiem w czasie trudnego porodu. Internautka: "Dodaję to do listy powodów, dla których nigdy nie będę mieć dzieci".

Więcej informacji związanych z ciążą i macierzyństwem na Gazeta.pl

Przyszłe mamy mają zwykle wiele obaw dotyczących porodu. Wiele z nich przede wszystkim boi się bólu, ale także martwią się o bezpieczeństwo dziecka. Niespodziewane komplikacje w czasie samej akcji porodowej, a także te już po niej również są szczycie listy obaw. Mało która kobieta wyobraża sobie, że może się jej stać to, co spotkało Bethany Collins, 23-letnia mamę z Indiany w USA

Lekarze kazali mamie odchudzić dzieckoLekarze wysłali niemowlę na dietę. Powiedzieli, że jest "krótka i gruba"

Poród z komplikacjami

Kobieta udostępniła na TikToku nagranie, na którym pokazuje, jak wyglądała po porodzie. Nagranie obejrzało już ponad dwa miliony osób.

Poród nie przebiegał tak, jak wyobrażała sobie młoda mama. Mimo podania leków pobudzających akcję porodową, ta nie postępowała, a tętno dziecka spadało. Bethany wiedziała, że musi przeć naprawdę mocno, żeby jak najszybciej pomóc dziecku się urodzić. Obyło się bez cięcia cesarskiego, mała Phoebe przyszła na świat cała i zdrowa, ale jej mama doznała rzadkiego urazu. 

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Mama doznała urazu w czasie porodu

Bethany parła tak mocno, że wzrost ciśnienia doprowadził u niej do wytrzeszczu oczu. 

Usłyszałem trzask i zapytałem lekarza, czy gałka oczna jest nadal w mojej głowie?

– wspomina Bethany. Kobieta wspomina na nagraniu, że gdy to się wydarzyło, jej obraz stał się rozmazany i czuła ucisk w oku. Parła jednak dalej, aż na świat przyszła jej córeczka. W komentarzu pod udostępnionym filmikiem młoda mama napisała:

Mój lekarz powiedział: Wow, nigdy wcześniej tego nie widziałem! I tak, moje oko wróciło do normy 6 tygodni później.

Wszystko dobrze się skończyło, uraz nie był trwały, nie spowodował problemów ze wzrokiem. Pod opublikowanym nagraniem pojawiło się wiele komentarzy zszokowanych internautek:

To antykoncepcja, której potrzebowałam
Dodaję to do listy powodów, dla których nigdy nie będę mieć dzieci

- pisały.

Agnieszka Włodarczyk o trudach macierzyństwa. Syn ciągle marudzi. Fanka: 'Mam to samo!'Włodarczyk o trudach macierzyństwa. Syn ciągle marudzi. Fanka: "To chrzest bojowy"

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: