Najlepsze zdjęcia porodowe. Zachwycają, czy przerażają? "Największa miłość na świecie"

Fotografia porodowa staje się coraz bardziej popularna. "To coś więcej niż rodzinne pamiątki. Fotografia narodzin wykorzystuje sztukę, aby uchwycić cud". Oto najlepsze zdjęcie porodowe pod tytułem "Największa miłość na świecie". Co o nim sądzicie?

Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Porodowych (IABPB) ogłosiła zwycięzców dziesiątej edycji konkursu. „Pomimo że fotografowie porodowi na całym świecie stracili większość zleceń i dochodów w 2020 roku z powodu pandemii, cieszę się, że mogę zaprezentować talenty naszych członków w naszym corocznym konkursie na zdjęcia" - powiedziała Liz Cook, dyrektorka IABPB.

Kasia Stankiewicz Kasia Stankiewicz pokazała zdjęcia z początków kariery. Jest nie do poznania

Najlepsze zdjęcie porodowe: "Największa miłość na świecie"

"Jesteśmy niesamowicie dumni z uczestników tegorocznego konkursu, ponieważ mimo trudnej sytuacji  przetrwaliśmy w naszej społeczności w ostatnich miesiącach, ten konkurs reprezentuje opór, z jakim fotografowie urodzeń muszą stawić czoła nieprzewidzianym wyzwaniom. Z dumą przedstawiamy Państwu zapierający dech w piersiach zbiór praca, która przedstawia najpotężniejsze momenty życia z 2020 roku" - czytamy na stronie birthphotographers.com. 

Jednym ze zdjęć, które wywołało zachwyt odbiorców i oceniających prace konkursowe było zdjęcie Anne Lucy z Brazylii - dzieło pod tytułem „Największa miłość na świecie":

W komentarzach pod zdjęciem internauci nie kryją zachwytu:

To jest piękne.
Niesamowite, że coś takiego udało się uchwycić. Oddaje wiele emocji.

Chociaż niektórzy jednak uważają, że poród to intymna chwila i nie powinno się jej dokumentować. "Nie zgodziłabym się na takie zdjęcie" - stwierdziła jedna z internautek.

Najlepsze zdjęcia porodowe: Nie da się tego opisać słowami 

Ostatnio pisaliśmy także o tym, jakie najlepsze zdjęcia porodowe wybrało Stowarzyszenie fotografów Birth Becomes You. W ich zestawieniu najlepszych dzieł znalazły się dwa zdjęcia polskiej fotografki Ani Wibig. "Narodziny to eksplozja prawdziwych, niczym nieskrępowanych emocji. To jest właśnie to, za co kocham te reportaże. Nieprzewidywalność, autentyczność i niesamowita dawka takiej szczęścia za każdym razem" - mówiła w rozmowie z edziecko.pl Ania. "Uśmiech i blask w oczach wzruszonej mamy, kiedy bierze w objęcia po raz pierwszy swoje dziecko, łzy wzruszenia taty, który widzi, że to naprawdę narodziła się taka kruszyna, z którą będzie teraz szedł przez życie. To coś, co jest nie do powtórzenia w innych okolicznościach. Nawet myślę, że nie da się tego opisać słowami. Można jedynie zatrzymać te momenty w obrazie tak, aby kiedyś oglądając fotografie poczuć tę chwilę raz jeszcze" - opisała. 

Zobacz: Najlepsze zdjęcia porodowe 2020. W zestawieniu dzieła Ani Wibig. "Eksplozja prawdziwych, nieskrępowanych emocji"

Zobacz wideo Tatiana Okupnik wspomina trudny poród.
Więcej o: