Krępujące rzeczy przed porodem. O tym często nie mówią w szkole rodzenia, a przyszła mama powinna być na to przygotowana

Odwiedziny studentów medycyny na porodówce to nie najmniej spodziewana rzecz, na którą powinna być przygotowana przyszła mama. Są pewne kwestie, o których nikt nie mówi. Kobiety w ciąży nie dowiedzą się tego ani w szkole rodzenia, ani od koleżanek, które są już matkami. Na co powinny być przygotowane, idąc do szpitala?

Lewatywa przed porodem

Bardzo krępującym zabiegiem medycznym dla wielu kobiet jest lewatywa. Inaczej nazywana wlewem doodbytniczym ma za zadanie usunięcie z jelita grubego zalegających mas kałowych i resztek pokarmowych.

To nieprzyjemny zabieg, który wykonywany wśród innych osób w szpitalu może pozostawić naprawdę złe wspomnienia. Kobiety skarżą się później, że zostały pozbawione intymności. Należy więc wiedzieć, że można wykonać lewatywę samodzielnie, jeszcze w domu, przed przyjazdem do szpitala. Warto z wyprzedzeniem kupić sprzęt do domowej lewatywy w aptece. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją i już na porodówce odejdzie skrępowanie czy zażenowanie.

Golenie miejsc intymnych

Do depilacji kobiety są przyzwyczajone. Jednak szpitalne golenie przed porodem to zupełnie inna sprawa. Przyszłym mamom jest trudno ogolić się samodzielnie, brzuch zasłania miejsca intymne. Dla tego zabieg ten jest wykonywany w szpitalnych warunkach. Nie dość, że to kolejne intymne doświadczenie i wykonywane przez przypadkową osobę może być co najmniej nieprzyjemne, na dodatek może jeszcze nie być przeprowadzone zbyt dokładnie lub skutkować pozostawieniem drobnych ranek.

Zdecydowanie lepiej więc wydepilować miejsca intymne w domu, przed porodem. Można poprosić bliską osobę lub wykorzystać lusterka. Jeżeli zależy nam na pozbyciu się owłosienia na dłużej, można także wybrać się do salonów depilacji. Mają duże doświadczenie, także w zabiegach przeprowadzanych u kobiet ciężarnych.

Zobacz wideo Położna: Niefajne jest gdy, po wielu godzinach porodu ojca odsyła się do domu. Tu tego nie ma

Studenci medycyny zaglądający wszędzie

Wiele kobiet żali się na odwiedziny w szpitalu już po porodzie, a co dopiero kiedy dochodzi do nich w trakcie! W sali poporodowej odwiedzają przede wszystkim teściowe, matki, siostry. Na porodówce należy być przygotowanym na studentów medycyny.

To najlepsza okazja dla przyszłych lekarzy, aby nauczyć się więcej o kobiecym ciele i procesie, jakim jest poród. Jednak może być to bardzo krępujące. Młoda mama musi wyrazić zgodę na to, aby na porodówce znajdowały się osoby trzecie.

Więcej o: