Anna Lewandowska rodziła w luksusowej klinice. Koszt przyprawia o zawrót głowy

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski niedawno powitali na świecie swoją drugą córkę - Laurę. Jak wyglądał poród trenerki? Ile za niego zapłaciła? Te informacje nie są już tajemnicą.

Anna Lewandowska urodziła w prywatnej klinice

Anna Lewandowska jest mamą dwóch córeczek. Klara ma pięć lat, a Laura dwa. Przy porodzie drugiego dziecka Anna Lewandowska ponownie zaufała fachowcom z tej samej prywatnej kliniki położniczej w Monachium. 

Lewandowscy wybrali monachijski luksusowy szpital, mimo że poród Klary wspominają boleśnie. Trwał około 30 godzin, a życie świeżo upieczonej mamy było zagrożone (Zobacz: Anna Lewandowska przy porodzie walczyła o życie. Lewandowski wspomina: Byłem zesztywniały z nerwów).

Ania straciła bardzo dużo krwi, potem pani doktor powiedziała, że niewiele brakowało, by skończyło się to o wiele gorzej... Gdy walczyła, ja trzymałem Klarę na rękach. Byłem tak zestresowany, zesztywniały z nerwów, że nie potrafiłem podnieść ręcznika z podłogi

- wspominał Robert Lewandowski. 

Zobacz wideo Poród w wodzie: Dziecko pod powierzchnią zawraca. Co się wtedy dzieje? To kluczowy moment

Anna Lewandowska - ile kosztował poród

Za luksusowe warunki i opiekę medyczną na najwyższym poziomie trzeba też niemało zapłacić. Poród w komfortowym szpitalu w Monachium kosztuje od 5 do 15 tysięcy euro. Po przeliczeniu na złotówki, otrzymamy kwotę mieszczącą się w przedziale od 22 tys. złotych po prawie 70 tys. złotych!

Na szczęście drugi poród Anny Lewandowskiej był bez porównania łatwiejszy. Jak dowiedzieliśmy się z relacji Marii Stachurskiej, wszystko odbyło się sprawnie i bez komplikacji (Zobacz: Anna Lewandowska pokazała rozbrajające zdjęcie dziecka. Poród musiał być naprawdę szybki). 

Poród prywatny. Ile kosztuje w Polsce

W Polsce także przyszli rodzice mogą zdecydować się na poród w prywatnej klinice. Prywatne szpitale położnicze znajdują się w większych miastach, jednak to, co stanowi największy problem, to ceny. Poród w prywatnej klinice kosztuje niemało. Co prawda, nie aż 70 tys. złotych, jak w to było w przypadku porodu Anny Lewandowskiej, jednak i tak dla wielu rodzin jest to bariera nie do przeskoczenia. 

Najpopularniejsza wśród gwiazd klinika położnicza, znajdująca się na warszawskim Wilanowie, za poród w najwyższym standardzie liczy sobie ponad 20 tys. złotych. Co wchodzi w skład pakietu? Przeczytasz o tym tutaj: Poród Małgorzaty Rozenek-Majdan. Ile gwiazda będzie musiała zapłacić? Sprawdzamy.

Więcej o: