Poród Małgorzaty Rozenek-Majdan. Ile gwiazda będzie musiała zapłacić? Sprawdzamy

Poród Małgorzaty Rozenek zbliża się wielkimi krokami. Wiadomo, że gwiazda będzie rodziła w jednym z prywatnych warszawskich szpitali. Ile kosztuje poród w placówce na najwyższym poziomie? Sprawdzamy.

Poród Małgorzaty Rozenek tuż, tuż

Małgorzata Rozenek-Majdan urodzi swoje pierwsze dziecko z Radosławem Majdanem już niedługo. Pandemia koronawirusa nie tworzy jednak atmosfery pełnej spokoju, która tak potrzebna jest kobiecie oczekującej dziecka. Stres związany z porodem udzielił się także i Małgorzacie Rozenek. "Nie ukrywam, że boję się porodu w tej nowej rzeczywistości" - pisała na Instagramie Małgorzata Rozenek.

Zobacz: Małgorzata Rozenek boi się porodu. Radosław Majdan też jest w złym nastroju

Strach potęguje też świadomość, że nie w każdej placówce możliwe są poród rodzinny, czyli poród w towarzystwie wspierającej rodzącą osoby np. partnera, przyjaciółki czy mamy. Wraz z poluzowaniem przez rząd kolejnych obostrzeń także i szpitale otwierają sale porodowe dla bliskich ciężarnych. 

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że rząd nigdy nie wydał oficjalnego zakazu porodów rodzinnych, a ograniczenia, które tak martwią ciężarne i ich rodziny, wprowadzają jednostkowo placówki. Mimo obaw Majdanów, Radosław być może będzie mógł wspierać żonę. Coraz więcej placówek pozwala na porody rodzinne. 

Można zakładać, że Rozenek zdecyduje się na poród w prywatnej klinice (pod cytowanym już wpisem na Instagramie, nie zaprzeczyła, gdy pytała ją o to fanka). Prywatny poród nie jest jednak małym wydatkiem. Ile trzeba zapłacić, decydując się na taki poród w warszawie? Sprawdzamy.

Poród prywatnie. Ile kosztuje?

W Warszawie jest klika prywatnych szpitali, które oferują możliwość porodu w ich placówce. Medicover w nowej dzielnicy Miasteczko Wilanów cieszy się największą popularnością wśród warszawskich gwiazd. Ile musiałaby za poród tam zapłacić Małgorzata Rozenek? 

Szpital oferuje trzy różne pakiety - pakiet poród naturalny (za 7 900 zł), pakiet cesarskie cięcie (za 10 900 zł) oraz pakiet prestige (za 17 900 zł). Najwyższy pakiet oferuje (podobnie jak dwa tańsze pakiety) wizytę kwalifikującą, kontrole USG i KTG oraz konsultacje poporodowe z dietetykiem, specjalistą laktacyjnym oraz urofizjoterapeutą. Cenę najwyższego pakietu winduje opieka lekarza położnika i położnej, których to wybiera sama przyszła mama. 

Jednak nawet najwyższy pakiet można jeszcze rozszerzyć. Jeśli ciężarna zdecyduje się mieć dedykowany tylko dla niej cały zespół medyczny, uczęszczać do szkoły rodzenia,  a także wykupić domową konsultację patronażowa położnej z poradą laktacyjną lub konsultacją snu dziecka będzie musiała dopłacić dodatkowe 2 200 zł, co razem daje sumę 20 100 zł. 

Cena iście gwiazdorska...

Zobacz wideo W tym szpitalu ojca po porodzie nie odsyłam się do domu
Więcej o:
Copyright © Agora SA