18-latka urodziła dziecko, ale nie widziała, że jest w ciąży. "Objawy wskazywały na chorobę gastryczną"

Osiemnastoletnia Amber Smith z Australii myślała, że ma chorobę gastryczną. Okazało się, że jest w ciąży. Dziecko urodziła pod prysznicem.

Mama urodziła dziecko pod prysznicem

Osiemnastoletnia Amber Smith z Queensland z Australii myślała, że jest chora na chorobę gastryczną. Poszła wziąć prysznic i urodziła dziecko.

Kiedy brałam prysznic, poczułam w żołądku bardzo duże napięcie, a w następnej sekundzie wszędzie płynęła woda i krzyczałam

- powiedziała Amber dla portalu 9news.

Niespodziewany poród 

Narzeczony Amber wszedł do łazienki i zobaczył główkę dziecka. W ciągu dziesięciu minut na podłodze pod prysznicem pojawił się mały chłopiec. Rodzice dali mu na imię Cooper Woods. Narzeczony Amber, Blairdon, powiedział, że na początku myślał, że się skaleczyła. Mama dziecka wyznała, że nie wiedziała, iż jest w ciąży. Przez dziewięć miesięcy miała, jak zawsze nieregularne miesiączki, więc nic nie wydawało jej się to nadzwyczajne.

Pod koniec ciąży miałam tylko niewielki wzrost żołądka, więc pomyślałem, że po prostu za dużo jem

- dodała Amber.

Zobacz wideo Koronawirus jest groźny dla kobiet w ciąży? Epidemiolog odpowiada

Pierwsze objawy ciąży

Niektóre z przyszłych mam pierwsze objawy ciąży zauważają już w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Jednak u większości kobiet ciąża daje o sobie znać dopiero w 4-6. tygodniu. Najwcześniejsze objawy ciąży to:

  • zmiana samopoczucia, drażliwość
  • mdłości, wymioty
  • obrzęk i bóle piersi
  • przebarwienia w okolicy kresy
  • nadwrażliwość na zapachy
  • zwiększony apetyt, brak apetytu
  • senność, bezsenność

To objawy dodatkowe, które są bardzo indywidualne. Najważniejsze to sprawdzenie hormonu beta HCG oraz wykonanie USG, które potwierdzi obecność pęcherzyka ciążowego w jamie macicy. Brak miesiączki także kojarzony jest z ciążą, ale nie możemy zapominać, że czasem związane jest to z problemami z cyklem, zaburzeniami miesiączkowania - nie zawsze brak okresu oznacza ciążę. I odwrotnie - niektóre kobiety miały okres, będąc w ciąży.

Więcej o: