Modelka XXL zdecydowała się na nietypowy poród

Iskra Lawrence, jedna z najpopularniejszych modelek XXL postanowiła, że urodzi swoje pierwsze dziecko w domu. W filmiku na Youtubie opowiada, dlaczego zdecydowala się na tak nietypowy poród i czy ma to związek z pandemią koronawirusa.

Modelka XXL zdecydowała się na poród w domu

Iskra Lawrence jest obecnie jedną z najpopularniejszych modelek XXL, a na Instagramie obserwuje ją prawie 5 milionów osób. W listopadzie 2019 roku ogłosiła, własnie na tej platformie, że jest w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem. 29-latka od trzech lat prowadzi też kanał na Youtubie, na którym pokazywała się już ze swoim partnerem Philipem Paynem. Opowiadali wtedy o ciąży i wyprawce dla dziecka.Teraz przyszła mama poinformowała fanów, że zdecydowała się na poród domowy.

Niektórzy z was wiedzą już, że będę rodzić w domu. Dostałam na ten temat mnóstwo pytań, dlatego zdecydowałam się nagrać film na Youtubie, żeby na nie wszystkie odpowiedzieć. Opowiem m.in. o koszcie położnej, sprzęcie jaki zakupiliśmy i całej procedurze. Jestem szczęśliwa ze swoim wyborem. Zawsze marzyłam o porodzie w domu i wiem, że w związku z pandemią koronawirusa, niektóre z was rozważają tą opcję zamiast standardowego porodu w szpitalu, więc mam nadzieję, że mój film pomoże wam w podjęciu decyzji.
Zobacz wideo Objawy porodu. Czy to już?

W filmiku modelka wyznała, że od zawsze pragnęła urodzić w domu i na szczęście izolacja z powodu pandemii nie zmieniła jej planu porodu. Na początku kobieta mówi, że zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre mamy wcześniej nie rozważały nawet rodzenia w domu, ale przez obecną sytuację się to zmieniło i dlatego nagrywa ten film. Przyszła mama ze szczegółami mówi o tym, jak chce, żeby wyglądał jej poród domowy i co musieli z partnerem do niego przygotować.

Przede wszystkim  mówią o znalezieniu dobrej położnej, która ma za sobą inne porody w domu. Położna pary przygotowała dla mamy specjalny folder, w którym opisała m.in. ćwiczenia jakie może wykonywać, witaminy jakie powinna zażywać i pozycje w których powinna spać. Modelka wyznała, że koszt wynajęcia położnej to w ich przypadku 3800 dolarów. Przyszli rodzice kupili tez już basen, w którym Iskra będzie rodzić oraz zestaw najpotrzebniejszych rzeczy do porodu, jak termometr czy sterylne rękawiczki. Kobieta przyznała też, że jest świadoma, że w każdej chwili coś może pójść nie tak i będzie musiała pojechać do szpitala, ale oczywiście liczy na to, że wszystko pójdzie dobrze. 

Więcej o: