Imię dla dziecka Sary Boruc nie zostało wybrane przez mamę i tatę. Rodzice dobrze to znają

Imię dla dziecka: Jakie powinno być? Jakie będzie pasować najlepiej? Te pytania często są dla rodziców tak trudne, że pozostawiają wybór komu innemu. Podobnie było w przypadku Sary Boruc.

Imię dla dziecka to, w przypadku chyba każdej rodziny, przedmiot wielomiesięcznych dyskusji. Gdy jej członków jest więcej, liczba propozycji rośnie, a wybór staje się coraz trudniejszy. Jak więc sobie pomóc? Może zainspiruje was przykład Sary i Artura Boruców.

Imię dla dziecka wybierają... dzieci

Sara i Artur Borucowie przywitali w maju nowego członka rodziny - syna Noah. Piłkarz i jego żona wychowują razem jeszcze dwie córki Amelię i Oliwię i - jak się okazuje - to one miały najwięcej do powiedzenia w kwestii nadania imienia ich młodszemu braciszkowi.

Sara Boruc dodała na swoim Instagramie zdjęcie z malutkim Noah. Jedna z jej fanek zapytała, kto miał pomysł na tak oryginalne imię dla dziecka. Żona piłkarza odpowiedziała:

Córcie

- czytamy komentarz Sary.

Szukasz pięknego imienia dla dziecka? Zobacz, jakich błędów unikać:

Zobacz wideo

Najpopularniejsze imiona dla chłopców

Noah to - jak na polskie warunki - bardzo nietypowy wybór imienia dla dziecka. W 2018 roku, według danych Ministerstwa Cyfryzacji, przybyło jedynie 24 chłopców o tym imieniu. Nie było to przy tym imię najrzadsze. Imiona dla chłopców o najmniejszej liczbie zarejestrowań to m.in. Zbyszek, Pawel, Gaweł czy Gwidon. Jeśli chodzi o tegoroczne statystyki, to według informacji dostarczonych przez stronę dane.gov.pl, od początku 2019 roku nikt nie nadał w Polsce chłopcu imienia Noah. 

Więcej o: