Rodząca kobieta w obiektywie ukochanego: te piękne zdjęcia robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

Brazylijski fotograf zrobił piękne zdjęcia swojej rodzącej dziewczynie. Para ma nadzieję, że fotografie zachęcą przyszłe mamy do naturalnych porodów.

Brazylijski fotograf Gustavo Gomes towarzyszył swojej dziewczynie, Priscilii Bochi, podczas porodu ich córki, Violety. Mężczyzna aktywnie wspierał ją w trakcie całego porodu, a w chwilach, kiedy jego pomoc nie była potrzebna - robił zdjęcia. Fotografie Gomesa idealnie ukazują, jak pięknym i emocjonalnie intensywnym przeżyciem jest rodzenie dziecka.

Gomes - zdjęcia z poroduGomes - zdjęcia z porodu Gustavo Gomes / gustavominas.com Gustavo Gomes / gustavominas.com

Priscila nie miała nic przeciwko byciu fotografowaną, pod warunkiem, że Gustavo będzie pomagał jej podczas porodu. Była przyzwyczajona do tego, że jej chłopak fotografował ją przez całą ciążę i że nieustannie dokumentuje ich życie. Para zdecydowała się na poród w domu, ale nie chciała ryzykować zdrowia dziecka i pryzszłej mamy, dlatego podczas porodu obecny był ginekolog-położnik, pediatra oraz doula, którzy wraz z Gustavo wspierali rodzącą Priscilę.

Gomes - zdjęcia poroduGomes - zdjęcia porodu Gustavo Gomes / gustavominas.com Gustavo Gomes / gustavominas.com

Poród trwał 20 godzin. Gustavo najwięcej zdjęć robił podczas przerw w skurczach, w chwilach wytchnienia i odpoczynku. To były te momenty, kiedy nie mógł aktywnie pomagać Priscilii. W zmniejszeniu bólu porodowego podobno bardzo pomogły kobiecie masaże wykonywane przez doulę. Nie ma zdjęć Violety przychodzącej na świat, bo w tym momencie przejęty ojciec był pierwszym człowiekiem, który wziął ją w objęcia.

Gomes - zdjęcia poroduGomes - zdjęcia porodu fot. Gustavo Gomes / gustavominas.com fot. Gustavo Gomes / gustavominas.com

- Te zdjęcia mają nie tylko opowiadać naszą osobistą historię, ale mamy nadzieję, że pomogą także w szerzeniu idei naturalnych porodów w Brazylii - mówi Gustavo Gomes. - W naszym kraju wykonuje się najwięcej cesarskich cięć na świecie - cesarką kończy się około 50 proc. porodów w publicznych szpitalach i aż 87 proc. w prywatnej służbie zdrowia. Większość zabiegów wykonuje się bez wskazań medycznych, po prostu cesarskie cięcie można zaplanować i zajmuje lekarzowi mniej czasu. Priscila i ja nie czuliśmy się zagubieni dzięki douli, położnikowi i pediatrze i mamy nadzieję, że te zdjęcia pomogą rozwiać mity na temat naturalnego porodu i zachęcą przyszłe mamy do unikania niepotrzebnych cesarskich cięć.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Prace Gustavo Gomesa możecie zobaczyć na jego stronie oraz na Instagramie .

Więcej o: