Mama pokazała gorzką prawdę o ciałach po ciąży. "Nikt nie mówił, że to będzie tak wyglądać"

Dumna mama czwórki dzieci w pełni zaakceptowała to, jak jej ciało wygląda po ciążach. Przyznaje, że nie miała pojęcia, że aż tak bardzo się zmieni - zaskoczyła ją luźna skóra na brzuchu i liczne rozstępy.

Więcej tematów związanych z ciążą i porodem oraz połogiem na stronie Gazeta.pl

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, jej ciało zaczyna się zmieniać nie do poznania. Po porodzie większość zmian znika, jednak niektóre pozostają już na zawsze. Można oczywiście z nimi walczyć, ale nie zawsze to się udaje. Poza tym - czy ma sens?

Zobacz wideo Jak prawidłowo udzielić dziecku pierwszej pomocy?

Tak wygląda ciało matki

Danisha, która na Instagramie prowadzi profil o nazwie mama3x__ jest mają czworga dzieci. Kobieta pokazuje tam swoje ciało, które wydało na świat jej pociechy. Nie ukrywa fałdek tłuszczu, mało jędrnej skóry, nie retuszuje zdjęć. Wręcz przeciwnie - wszystkie niedoskonałości prezentuje z dumą. Szczególnie dużo uwagi poświęca na nagraniach i zdjęciach swojemu brzuchowi. To tam w końcu przez dziewięć miesięcy "mieszkały" wszystkie jej dzieci i brzuch po ciążach zmienił się najbardziej. "Nie wiedziałam, że będę miała tyle luźnej skóry i rozstępów. Nikt nigdy ze mną o tym nie rozmawiał, moi lekarze o tym nie wspominali. Nie wiedziałam, że moje ciało nie będzie już wyglądać tak samo. Ale uwielbiam je i cieszę się tym, gdzie jestem" - napisała.

Internauci chętnie komentują zdjęcia

Pod fotografiami Danishy pojawia się wiele komentarzy. Część internautów gratuluje jej odwagi - w końcu pokazuje się często w samej bieliźnie i prezentuje swoje niedoskonałości. Część jest zaskoczona tym, jak po ciążach zmieniło jej się ciało, jedna z internautek napisała: "Nikt nie mówił, że to będzie tak wyglądać". Są też i tacy, którzy (przyzwyczajeni do wymuskanych fotografii celebrytek) hejtują wygląd kobiety, zniesmaczeni udostępnianymi fotografiami. 

Kobiece ciała zasługują na wyrozumiałość

Wydając na świat dziecko, kobiece ciało wykonało ogromną pracę. Po wszystkim większość kobiet krytycznie patrzy na siebie w lustrze: widzą rozstępy, rozciągniętą skórę, krągłości, których nie udaje się pozbyć. Jedne z nas szybciej wracają do formy sprzed ciąży, inne potrzebują na to znacznie więcej czasu. U jednych ciąża nie pozostawi po sobie śladu, u innych zostanie wiele "pamiątek". Warto jednak mieć dla swojego ciała więcej wyrozumiałości i spróbować zaakceptować fakt, że teraz będzie wyglądać inaczej. I to niekoniecznie gorzej. 

Więcej o: