Luksusowy hotel dla matek w połogu. Cena za dobę zwala z nóg. "Prawie nikogo na to nie stać"

W tym miejscu mama i dzidziuś są pod czujną opieką wykwalifikowanego personelu przez całą dobę. Pielęgniarki chętnie zajmą się noworodkiem, żeby mama mogła się wyspać i odpocząć po porodzie. Za taki luksus trzeba jednak słono zapłacić.

Więcej tematów związanych z ciążą i porodem na stronie Gazeta.pl

Dla wielu świeżo upieczonych matek pierwsze dni w domu z maleństwem są szczególnie stresujące i wyczerpujące. Same nie doszły jeszcze do siebie, muszą się zajmować swoim dzieckiem, chociaż często są jeszcze nieporadne i potrzebują pomocy. Mieszkanki Nowego Jorku, od niedawna mają do dyspozycji miejsce, gdzie mogą spędzić połóg w komfortowych warunkach pod opieką wykwalifikowanego personelu. 

Jest w 38. tygodniu ciąży, ale od dwóch tygodni już jest babciąJest w 38. tygodniu ciąży, ale od dwóch tygodni już jest babcią

Jeśli jesteś w ciąży lub planujesz dziecko, musisz poznać to miejsce

- mówi Where Is Briggs - użytkowniczka Instagrama, która w jednym ze swoich nagrań oprowadza swoich obserwatorów po Boramcare - luksusowym hotelu dla świeżo upieczonych rodziców i ich maleństw. Obiekt znajduje się w sercu Nowego Jorku i jest miejscem, gdzie kobieta w czasie połogu może spędzić czas wraz ze swoim dzieckiem i partnerem. 

Mamy mają do dyspozycji salonik z biblioteczką.Mamy mają do dyspozycji salonik z biblioteczką. Instagram/whereisbriggs/screen

Zobacz wideo Oczyszczanie nosa noworodka. Położna radzi, jak najlepiej to zrobić

Komfortowa łazienka, pyszne posiłki i całodobowa opieka dla noworodków

Do dyspozycji świeżo upieczonych rodziców są komfortowe i przytulne apartamenty z łazienkami. W tym miejscu mama i tata mogą się skupić wyłącznie na swoim maleństwu, bo do apartamentów są im dostarczane pyszne i wartościowe posiłki. Jeśli potrzebują odpocząć, mogą noworodka przekazać pracującym przez całą dobę pielęgniarkom. Do dyspozycji gości jest też salon, w którym rodzice mogą się spotkać. W salonie znajdą przekąski i książki o tematyce związanej z połogiem i pielęgnacją noworodków. W obiekcie można się także umówić na kursy dla świeżo upieczonych rodziców, podczas których wykwalifikowani prowadzący wyjaśnią im wszystkie zagwozdki związane z opieką nad maleństwami. Boramcare oferuje także całodobowe wsparcie w zakresie laktacji.

Hotel dla świeżo upieczonych mam.Hotel dla świeżo upieczonych mam. Instagram/whereisbriggs/screen

Zakochałam się w tej koncepcji. Moim marzeniem jest, aby takie miejsca były otwarte w całym kraju i żeby obejmowało je ubezpieczenie wtedy każdy miałby do nich dostęp

- stwierdziła autorka nagrania. 

Ile to kosztuje?

Koszt trzydniowego pobytu w Boramcare to 2,7 tys. dolarów, czyli około 12 tys. zł. Pięciodniowy pobyt to wydatek ok. 19 tys. zł, a tydzień w tym obiekcie kosztuje ponad 26 tys. zł. Powyższe ceny zawierają wyłącznie posiłki dla mam. "Prawie nikogo na to nie stać" - stwierdziła jedna z użytkowniczek Instagrama. 

Ania pokazała, jak w Katarze w miejscu publicznym karmi dziecko piersią.Pokazała, jak karmi się publicznie w Katarze. "Szmata na głowie"

Więcej o: