Urodziła bliźniaczki, które jednocześnie są trojaczkami. Jak to możliwe? Kluczowe są 2 minuty

Christy Beck urodziła bliźniaczki, które są jednocześnie trojaczkami. Sytuacja nierzadko wywołuje zaskoczenie. Choć brzmi to dość skomplikowanie, nie jest to jednak wcale tak niecodzienne. Kobieta ma trójkę dzieci, a dwójka jest bliźniętami jednojajowymi.

Christy Beck za pośrednictwem mediów społecznościowych chętnie dzieli się z fanami szczegółami ze swojego życia. Publikuje zdjęcia i filmy z dziećmi, pokazuje codzienność życia z trójką dzieci. Otwarcie mówi też o tym, że została mamą trojaczków dzięki procedurze in vitro.

Zobacz wideo Mamy wcześniaków radzą rodzicom, którzy dopiero wkraczają na tę drogę. "Siwe włosy szybko przybywają"

Urodziła bliźniaczki, które jednocześnie są trojaczkami. Kluczowe były 2 minuty

Christy i Ryan Beck długo starali się o dziecko, ale lekarze nie dawali im zbyt dużych szans na naturalne zapłodnienie. Para zdecydowała się więc wziąć pożyczkę i zacząć procedurę leczenia niepłodności. Ostatnim etapem był zabieg in vitro. Zapłodnienie udało się za pierwszym razem i okazało się, że kobieta urodzi trojaczki. Jeden z zarodków podzielił się, w efekcie na świat przyszły trojaczki, w tym bliźniaczki jednojajowe, które urodziły się dwie minuty po bracie. Dzieci niedługo skończą 5 lat. Christy w mediach społecznościowych regularnie pokazuje zarówno aktualne, jak i stare zdjęcia i nagrania. Na najnowszym filmie opublikowanym na TikToku pokazała córeczki - wspomniane już bliźniaczki.

Dobrze, że mają starszego brata (o dwie minuty)

– napisała w opisie filmiku.

Bliźniaczki jednojajowe są jednocześnie trojaczkami. "Pogubiłam się"

Niektórzy komentujący wydawali się zagubieni i zdziwieni sytuacją.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Ale to oznacza, że masz dwie córeczki i syna, którzy są trojaczkami, ale dwie dziewczynki są bliźniaczkami?
Masz trójkę czy szóstkę? Pogubiłam się.

Inni dzielili się podobnymi historiami.

To jak mój mąż. Jest bliźniakiem i trojaczkiem z siostrą.
Mam tak samo, ale moi to sami chłopcy.
Moja mama miała w klasie czworaczki i dwójka z nich była bliźniakami!
Jestem bliźniaczką i mam o 30 sekund młodszego brata.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.