Położna pokazała nagranie, na którym widać, jak dziecko mocno kopie w brzuchu mamy. "Przerażające"

Ciężarne kobiety zwykle uwielbiają czuć ruchy swojego maleństwa. Dają im poczucie, że z dzieckiem wszystko jest w porządku. Niektóre maluszki są wyjątkowo aktywne i ich "wyczyny" widać gołym okiem.

Więcej artykułów o ciąży i porodzie na stronie Gazeta.pl

Ann to doświadczona położna, która na TikToku prowadzi konto midwifeanny. Regularnie zamieszcza tam nagrania z ciekawostkami dotyczącymi ciąży i porodu. Przekazuje przyszłym rodzicom wiele ważnych informacji, rozwiewa ich wątpliwości etc. Niedawno opublikowała nagranie, na którym widać brzuch kobiety w zaawansowanej ciąży. 

Płacz dziecka przeszkadzał gościom restauracji.Dziecko płakało w restauracji. Jeden z gości zareagował. "To jej wina"

Ruchy dziecka czasem widać gołym okiem

Większość ciężarnych kobiet w pierwszych miesiącach nie może się doczekać, kiedy poczują pierwsze ruchy dziecka. Potem niektóre opisują je jak delikatne łaskotanie, bulgotanie w brzuchu, niektóre mamy twierdzą, że czuły się wówczas jakby miały "motyle w brzuchu". W miarę, gdy dziecko rośnie oczywiście te ruchy stają się wyraźniejsze i mocniejsze. W zaawansowanej ciąży bywają wręcz nieprzyjemne. Najmocniej dzieci "kopią", gdy mama się naje i odpoczywa. Wtedy w jej brzuchu potrafią sobie urządzić prawdziwy plac zabaw. Dla lekarza prowadzącego ciążę aktywność maluszka jest źródłem wielu ważnych informacji, więc zawsze wypytuje o nią swoje pacjentki, niektórzy polecają liczyć ruchy dziecka w określonym czasie. Na udostępnionym przez położną nagraniu odpowiada ona na pytanie: 

Czy to normalne, że tak widać to kopanie?

Ann uspokaja internautkę i zapewnia, że tak:

Ruchy płodu są absolutnie normalne. To oznaka zdrowego dziecka i jego reakcji.

Na filmiku widać przyszłą mamę z pokaźnym już brzuszkiem. Dziecko zapewne przyjdzie na świat już niebawem. Maluszek jest bardzo aktywny, wyraźnie widać wybrzuszenia, których jest sprawcą. W którymś momencie ręka (prawdopodobnie taty) uciska brzuch w miejscu, gdzie chwilę wcześniej widać było aktywność dziecka. Maluszek odpowiada tym samym. 

Zobacz wideo Sen noworodka, czyli w jakiej pozycji ułożyć dziecko i dlaczego ascetyczne łóżeczko jest najbezpieczniejsze?

Internauci zaskoczeni aktywnością dziecka

Pod nagraniem pojawiły się komentarze internautów zaskoczonych, że ruchy dziecka widać gołym okiem i do tego tak wyraźnie. 

To jest słodkie

- napisała jedna z internautek. 

Tęsknię za czasem, kiedy byłam w ciąży

- dodała inna. Jeszcze inna ironicznie napisała:

Właśnie dlatego nie mogę się doczekać, gdy będę w ciąży.

Brzuch kobiety w ciąży - zdjęcie ilustracyjneUrodziła córkę synowi i jego mężowi "Świat się przewraca do góry nogami"

Więcej o: