"Zgłaszasz się na SOR z bólami brzucha, a mówią ci, że właśnie rodzisz". Niesamowita ciąża 23-latki

Britt Nicole, 23-latka z Kalifornii, zgłosiła się na izbę przyjęć z ostrym bólem brzucha. Jakież było jej zaskoczenie, gdy lekarze powiedzieli jej, że właśnie rodzi. Wideo z niespodziewanej interwencji medycznej stało się viralem na TikToku.

Britt Nicole ma 23 lata i właśnie została mamą. Co w tym dziwnego? Otóż dziewczyna dowiedziała się o tym fakcie w momencie porodu. Zgłosiła się do szpitala z bólami brzucha. Początkowo myślała, że to "gazy" albo "nadwrażliwość żołądka", potem jednak okazało się, że minęło siedem i pół miesiąca ciąży i właśnie rozpoczął się poród. Z całej sytuacji 23-latka zaczęła nagrywać pełne ironii i humoru Tiktoki, które szybko obejrzały miliony internautów. 

Zgłaszasz się na SOR z bólami brzucha po pracy, po czym dowiadujesz się, że właśnie zaczęłaś rodzić po siedmiu i pół miesiącach ciąży, o której nie wiedziałaś.

Najświeższe informacje przeczytasz na Gazeta.pl >>>

Zjawisko, którego doświadczyła Britt, znane jest lekarzom, choć występuje bardzo rzadko. Czasami zdarza się, że kobieta nie ma świadomości tego, że jest w ciąży. Nie pojawiają się też żadne fizyczne symptomy. Tak też działo się w przypadku 23-latki z San Francisco. Jak opowiadała na Tiktoku, od zawsze zmagała się z nieregularnymi miesiączkami, więc nie zdziwiła jej zmiana w krwawieniach. Britt nie przytyła też znacząco podczas ciąży. 

Moja waga podskoczyła z 49 kg do 52 - mówiła na Tiktoku.
Zobacz wideo Dlaczego kobiety decydują się na fotoreportaż z narodzin?

Po porodzie nowa rzeczywistość

O ile jednak cała sytuacja jest tak zaskakująca, że niektórych wręcz bawi, to jednak, gdy na świecie pojawiła się zdrowa dziewczynka w życie 23-latki stanęło na głowie. 

To wydarzenie było dla mnie ogromnie traumatyzujące. Muszę nawiązać więź z kimś, kogo nawet nie znam. Niedawno miałam zajęcia w szkole, nauczyciel spytał, kto z nas ma dzieci. Niby zwykłe pytanie, ale ja z płaczem wybiegłam z klasy z płaczem.

Młoda mama musiała nauczyć się wszystkiego o pielęgnacji noworodka, ale też o zmianach, które zachodzą w jej ciele podczas połogu. Najtrudniejszym wyzwaniem okazało się jednak nawiązanie więzi z córką.

Moje życie zmieniło się w ciągu jednej nocy. Pytałam położnych jak mam kochać kogoś, kogo nie znam. Ten ktoś jest już zakochany we mnie. Jak sprostam temu uczuciu? Nie chcę go przecież wymuszać.

Obecnie kobieta jest pod opieką psychologa. O swoich przeżyciach na bieżąco opowiada na Tiktoku. 

Więcej o: