Dominika Gwit o chorobie w ciąży. "Nie można tego bagatelizować"

Dominika Gwit spodziewa się dziecka. Długo walczyła o zajście w ciążę z powodu chorób, z jakimi boryka się od lat. Zwróciła się do swoich fanek na Instagramie z apelem, żeby poważnie traktowały swoje zdrowie.

Więcej tematów związanych z ciążą i porodem na stronie Gazeta.pl

34-letnia Dominika Gwit to polska aktorka i dziennikarka, którą znamy m.in z ról w głośnych "Galeriankach" Katarzyny Rosłaniec, czy serialach: "Przepis na życie" i "Singielka", wzięła też udział w VII edycji "Tańca z Gwiazdami". W lipcu 2018 roku wyszła za mąż za Wojciecha Dunaszewskiego - montażystę telewizyjnego. Dominika Gwit jest także autorką książki, w której opisała swoją walkę z nadwagą. 

Dominika Gwit jest w ciąży

Dominika Gwit poinformowała niedawno, że spodziewa się dziecka. Zamieściła na Instagramie fotografię z mężem i zdjęciem USG maluszka. "Będziemy mieli dziecko. Nasza radość nie zna granic. Czekaliśmy na to od wielu lat" - wyznała w komentarzu. Gwiazda zdradziła także, że miała problemy z zajściem w ciążę z powodu chorób immunologicznych, z którymi boryka się od lat. 

Napisała także:

My też przeszliśmy bardzo wiele. Nie będę opowiadać, co, każdy wie, kto walczy, jak wiele trzeba przejść. Udało się, nagle, niespodziewanie, udało się, jesteśmy w ciąży, to już trwa kilkanaście tygodni. Jesteśmy zdrowi, wszystko jest w porządku. Bardzo się modliliśmy, leczyliśmy się bardzo, ja głównie i przyniosło to efekty.

Dominika Gwit o chorobie

Aktorka zorganizowała niedawno na Instagramie Q&A i odpowiadała na pytania swoich obserwatorów. Spora ich część dotyczyła ciąży. Jedna z użytkowniczek Instagrama zapytała swoją idolkę o to, czy w czasie ciazy zdarzyło jej się rozchorować. Dominika Gwit odpowiedziała: 

Tak, na samym początku ciąży byłam chora i miałam antybiotyk. Na szczęście byłam pod opieką lekarzy. Takie rzeczy się dzieją i nie można tego bagatelizować. Od razu do lekarza! - zaapelowała

Powiedziała też, że nie jest źródłem informacji dotyczących leczenia poszczególnych chorób i nakłoniła swoje obserwatorki do tego, żeby zaniechały szukania diagnoz w sieci. Zwróciła się do nich z apelem: 

Kochani, ja nie jestem lekarzem i nie mam prawa mówić o lekach. Absolutnie nie będę mówić, jakie leki, bo zaraz ktoś sobie coś załatwi i będzie brał bez lekarzy. Trzeba iść do lekarza: diabetologa, endokrynologa, ginekologa-endokrynologa zbadać się i wtedy lekarz może stwierdzić zespół metaboliczny, przepisać leki.
Więcej o:
Copyright © Agora SA