Położna pokazała grafikę kobietom, które boją się współżyć w ciąży. Rozwiała wątpliwość

Chociaż lekarze zapewniają, że seks w czasie prawidłowo przebiegającej ciąży można (i warto) uprawiać, niektóre pary decydują się na wstrzemięźliwość w tym okresie. Część z nich boi się o główkę nienarodzonego dziecka...

Więcej tematów związanych z ciążą i porodem na stronie Gazeta.pl

Tego uczymy się już w szkole, na lekcjach biologii poświęconych ludzkiej anatomii. Potem na zajęciach w szkole rodzenia. Mimo wszystko, wiele par obawia się, że podczas uprawiania seksu w czasie ciąży, partner może penisem dotknąć główki dziecka. Izabela Dembińska, położna, która na Instagramie prowadzi profil, gdzie rozwiewa wiele wątpliwości związanych z ciążą, wyjaśnia, dlaczego tak się nie dzieje.

Sylwia PrzybyszWesela bez dzieci. Sylwia Przybysz: Nie wyobrażam sobie

Warto uprawiać seks w ciąży

Jest to bezpieczne w każdym trymestrze ciąży, o ile oczywiście przebiega ona prawidłowo. 

Jeśli twój lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań do seksu, (a głównymi z nich może być zagrożenie porodem przedwczesnym, krwawienia, plamienia, łożysko przodujące, odejście płynu owodniowego) to seks na każdym etapie ciąży jest dobry

- zapewnia Izabela Dembińska.

Pozytywnym aspektem seksu jest zwiększony przepływ krwi i endorfin podczas orgazmu. Pomaga dostarczyć dziecku więcej tlenu

- dodaje. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Położna pokazała, dlaczego penis nie dotknie główki dziecka

Żeby uspokoić przyszłe mamy, położna udostępniła infografikę, na której doskonale widać, że penis mężczyzny w czasie seksu nie jest w stanie dosięgnąć główki dziecka.

Twoje dziecko jest chronione w macicy przez pęcherz płodowy, a on przez szyjkę macicy i czop śluzowy

- wyjaśnia.

Twój partner nie będzie w stanie dosięgnąć ani poczuć dziecka swoim penisem

- dodała. Pod infografiką pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy pochwalili położną za pomysł i sposób na uspokojenie ciężarnych:

Wszystko pięknie przedstawione na grafice, która pewnie odejmie wiele stresu przyszłym mamusiom

- napisał jeden z nich. Ktoś inny dodał:

Niestety mojego męża i tak nie dało się nigdy przekonać.

Nauczycielka pokazała nam swój pasek wynagrodzeń. 'Dramat. Tyle lat'Nauczycielka pokazała nam wynagrodzenie po podwyżce. "Dramat. Po tylu latach"

Więcej o: