Lekarka pokazała coś, o czym większość ciężarnych nie ma pojęcia. Internautka: "Szczęka mi opadła"

Autorka nagrania wyjaśnia wszystkim ciężarnym i świeżo upieczonym mamom, dlaczego z porodówki nie wychodzą w dżinsach, które nosiły przed ciążą. "To jest w porządku" - uspokaja na viralowym filmiku.

Więcej tematów związanych z ciążą i macierzyństwem na stronie Gazeta.pl

Jennifer Lincoln jest ginekologiem-położnikiem i w mediach społecznościowych prowadzi konta, na których mówi o sprawach, o których wiele kobiet, nawet doświadczonych matek, nie ma pojęcia. Podejmuje m.in. temat aborcji, antykoncepcji, miesiączki, karmienia piersią, infekcji intymnych i oczywiście samej ciąży. 

Jak rozpoznać skurcze porodowe?Jak rozpoznać skurcze porodowe? Kiedy jechać do szpitala?

Lekarka udostępniła na TikToku zaskakujące nagranie

Jennifer na swoim koncie na TikToku jakiś czas temu opublikowała nagranie, które zobaczyło już ponad 30 milionów użytkowników. Lekarka pokazuje na nim, jak wygląda kobieca macica. Po chwili pokazuje też, jak wygląda macica kobiety, która dopiero co urodziła dziecko. "Czy czułaś się winna z powodu wyglądu twojego ciała po porodzie?" - pyta przy okazji internautki?

Udostępnione przez nią nagranie wyjaśnia, dlaczego jeszcze jakiś czas po urodzeniu maleństwa, kobieta może wyglądać, jakby wciąż była w ciąży. 

Zaraz po urodzeniu dziecka nadal będziesz wyglądać, jakbyś była w ciąży. I to jest w porządku

- wyjaśnia Jennifer. 

Po urodzeniu łożyska macica zaczyna się kurczyć, a jej rozmiar wraca do normalnych rozmiarów po około 6 tygodniach

- dodaje lekarka. Jennifer napisała też na Instagramie, że nie była specjalnie zaskoczona tym, jak wiele kobiet zszokowało to nagranie. "Jak to możliwe, że nikt mi tego nie powiedział?!" - przytacza ich reakcje. Wszystko dlatego, że jej zdaniem, nie jesteśmy uczeni, jak działają nasze ciała. "Skąd wiec mogłaś wiedzieć" - pyta retorycznie. 

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Internautki zszokowane nagraniem

Pod opublikowanym filmikiem pojawiło się wiele komentarzy zszokowanych internautek. Niektóre pisały:

Kolejny powód, dla którego nie chce mieć dzieci.
Nieeee, ja się na to nie piszę... 
Szczęka mi opadła

Inne przyznały, że ciało kobiety jest wspaniałe i pytały, dlaczego nikt im wcześniej nie wyjaśnił, że ciążowy brzuszek ze świeżo upieczonymi mamami "zostaje" jeszcze przez jakiś czas:

Kobiece ciało jest niesamowite
Dlaczego nikt nam tego nie uświadamia?

- pytały.

Dziecko przed telewizoremDziecko w domu - od kiedy? Niebawem wakacje, dobrze się upewnić

Więcej o: