Dwie kobiety witają na świecie swoje nowo narodzone dziecko. "Mamusia i mama"

Euforia, radość, ból, niepewność i w efekcie powitanie małego człowieka. To wszystko udaje się pokazać fotografom zajmującym się fotografią porodową. Ich prace możemy podziwiać na instagramowym profilu BirthPhotographers.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zmienia się organizm kobiety po porodzie?

Pierwszy oddech dziecka, pierwszy płacz, pierwsze powitanie z rodzicami. To wszystko wzbudza ogromnej emocje. W ostatnich latach fotografia porodowa cieszy się coraz większą popularnością. Poruszające zdjęcia są publikowane na różnych profilach w mediach społecznościowych. 

Wzruszające zdjęcia z sali porodowej

Poród to niezwykłe przeżycie dla rodziców. Dzięki fotografiom porodowym my także możemy zobaczyć ich radość, strach i euforię. Przypominają o tym prace publikowane na instagramowym profilu BirthPhotographers, na którym pokazywane są zdjęcia różnych cenionych fotografów. Obecnie obserwuje go już ponad 26 tysięcy osób.  

Wyjątkowe porodowe fotografie

Na profilu są pokazywane nie tylko prace z sal porodowych, lecz także takie, które zostały wykonane w czasie porodów domowych. Możemy oglądać także zdjęcia kobiet, które zdecydowały się na poród w wodzie. Jak podkreślają artyści, ich celem jest zazwyczaj normalizacja wyboru innej opcji niż ta tradycyjna. 

"Mamusia i mama"

Jedną z najbardziej poruszających prac na profilu BirthPhotographers jest zdjęcie dwóch mam, które witają na świecie swoją nowo narodzoną pociechę. Jego autorką jest Jacinta Lagos. A tytuł zdjęcia to "Mamusia i mama" (ang. "Mommy and Mama"). 

Podziękowanie za wsparcie 

Niedawno na profilu BirthPhotographers pojawił się także post dedykowany wszystkim doulom, które wspierają kobiety w czasie porodów. - Praca przy porodach to powołanie. [...] Dziękujemy za to, w jaki sposób służycie kobietom oraz ich dzieciom - czytamy pod postem.

Warto wspomnieć, że doula (z greckiego "kobieta, która służy") to profesjonalne wsparcie społeczne na etapie ciąży (a czasem i przygotowań do tego czasu), porodu i połogu. Obejmujące płaszczyznę emocjonalną, fizyczną i informacyjną.

Kobietom, które prowadzą działalność, przysługuje z ZUS zasiłek macierzyński z racji urodzenia lub przyjęcia dziecka na wychowanie.Większy zasiłek macierzyński i nowy urlop opiekuńczy. Nadchodzą korzystne zmiany dla rodziców

Więcej o: